Článek
„Projekt je navržen v areálu o celkové rozloze 119 hektarů, máme tu více než tři tisíce zvířat všemožných druhů,“ tvrdí šéfka provozu Muna al-Hajeri. Vysvětluje, že někdejší zoo čelila tvrdé kritice kvůli podmínkám, v nichž zvířata žila. Safari Park má proto být více jakousi svatyní, která se soustředí na blahobyt svých obyvatel.
„Organizace bojující za práva zvířat nás v tom plně podpořily, jsme spíše parkem zabývajícím se ochranou, a nikoli zoo, kde žijí zvířata v klecích,“ doplnila al-Hajeri.
Areál sestává z několika částí, to podle toho, odkud zvířata pocházejí. Dovezena byla z různých míst po celém světě, ať už z Evropy, Jižní Afriky, či Asie. „Výběhy byly navrženy tak, aby odpovídaly přirozeným podmínkám, které by zvířata měla v divočině. Mají tam i přístroje vytvářející mlhu nebo klimatizaci, která za horkého léta snižuje teplotu,“ dodává Al-Hajeri.
Jak je na safari zvykem, návštěvníci mohou naskočit do autobusu a nechat se areálem provézt. Užijí si tak bezprostřední setkání se zvířaty, včetně těch největších, jako je třeba slon africký.