Článek
Muzeum má rozlohu necelých 300 metrů čtverečních a na první pohled vypadá jako kterákoli jiná galerie. Místo reálných obrazů a děl jsou v něm ovšem nainstalovány obrazovky, na nichž se digitální umění promítá, uvádí server The National News. Na zdech jsou potom vysvětlivky, které návštěvníky s NFT seznamují.
„Chtěli jsme vytvořit prostor, jenž poslouží komunitě, která se o NFT zajímá, a rovněž jsme chtěli, aby se Seattle stal jakýmsi centrem. Nejsme ale odborníci, chceme se učit jako kdokoli jiný. Proto spoléháme na zpětnou vazbu od návštěvníků, abychom mohli pokračovat v růstu,“ okomentovala vznik instituce její spoluzakladatelka Jennifer Wongová.
Na první výstavu, která se v galerii koná, přispěla například losangeleská umělkyně Blake Kathrynová či tvůrkyně vystupující pod přezdívkou Neon Saltwater — to kvůli barvám použitým v digitálních obrazech.
Cena může být velmi vysoká
NFT je zjednodušeně řečeno podoba digitálního vlastnictví, která staví na digitální účetní knize. Tu využívají třeba i bitcoiny. Nezaměnitelný token se pak používá k prokázání vlastnictví věci, která v reálném prostředí neexistuje.
Kromě uměleckých děl může jít také o internetové memy a podobně. Cena NFT přitom stoupá do závratných výšin, přestože předmět, k němuž se váže, v podstatě existuje jen virtuálně.
NFT představuje miliardový byznys i budoucnost on-line světa
Může se vám hodit na Firmy.cz: