Článek
„Expozici vylepšujeme průběžně každý rok. Tentokrát rozšířením cílíme na děti, chceme, aby si udělaly představu, jak to v šachtě vypadalo, tedy například i to, kam tam chodili horníci na záchod," uvedl. Během prohlídky návštěvníci nově uvidí více než desítku figurín horníků při různých hornických činnostech.
Podle místopředsedy Hornicko-historického spolku Stříbro Karla Neubergera se nyní spolek pokusí získat 850 000 korun, které chce použít na výrobu vodního kola o průměru 10 metrů. V době bez elektrické energie horníkům takové kolo umožňovalo těžit rudu i pod úrovní štoly a řeky Mže. Bylo součástí vodotěžního stroje, poháněné vodou. Pokud by se ho podařilo vyrobit, šlo by podle Neubergera o českou i slovenskou raritu.
Stříbro patří k městům s bohatou hornickou tradicí a je jedním z nejstarších důlních revírů v Česku. Zhruba 700 metrů dlouhá Královská dědičná štola Prokop se začala razit v roce 1513, je tamním nejvýznamnějším důlním dílem, byla ražena jako páteř všech hlavních rudných žil v centrálním stříbrském revíru.
Štola je součástí místního Hornického skanzenu s venkovní expozicí důlní techniky. Vystaveny jsou důlní vozy, vrtací kladiva, různé typy okovů, důlní nakladače, vrtací soustavy, ale i funkční důlní lokomotiva.