Článek
První příčku si letiště v Dauhá vysloužilo například za to, že expandovalo a modernizovalo se i během pandemie. Katarský vlajkový dopravce Qatar Airways rovněž patřil mezi hrstku společností, které nepřestaly operovat ani během koronavirové krize. Velkou roli při hodnocení tak hrálo i vypořádání se s různými bezpečnostními opatřeními a podobně.
„Nejde jen o opravdu pamětihodný úspěch pro letiště Dauhá Hamad a celý Katar, ale i potvrzení od našich cestujících, že jim poskytujeme vynikající služby,“ okomentoval úspěch šéf letiště Badr Mohammed Al-Meer. „Naše připravenost, kontinuální byznysová strategie a efektivní reakce na pandemii covidu-19 jsou oceňovány vedoucími institucemi v letectví,“ doplnil.
Jaké letiště nejdráž testuje na covid? V Ósace si účtují přes osm tisíc korun
Šéf portálu Skytrax Edward Plaisted uvedl, že letiště si ocenění zasloužilo právě za skvělé bezpečnostní a hygienické standardy, ale i za udržení provozu.
Ocenili personál i čistotu
Na druhé příčce se umístilo tokijské letiště Haneda. Třetí je pak singapurské Changi, které dlouhá léta žebříčku dominovalo díky nadstandardnímu servisu, prostředí i nejrůznějším vychytávkám, které cestujícím pomohly ukrátit si čas při čekání na spoj.
Do desítky nejlepších letiště se dále probojovaly mezinárodní letiště Inčchon v Jižní Koreji, tokijské Narita, Mnichov, Curych, Londýn Heathrow, letiště Kansai v Japonsku a nakonec Hongkong.
Portál Skytrax, jenž se zabývá hodnocením letišť, ale také aerolinií, uděloval ocenění i v dalších kategoriích. Například singapurské Changi si připsalo cenu za nejlepší letištní personál, Haneda v Tokiu je zase nejčistším letištěm světa. Nejvíce vylepšeným letištěm je Istanbul a nejlepší bezpečnostní opatření najdou cestující na letišti Inčchon.