Článek
Pilotování dronu bylo pro sedmadvacetiletého nadšence zprvu koníčkem, který se později změnil v živobytí. Od začátku ale bylo Burtwellovou vizí ukázat, jakými krásami Cornwall, známý svou rozmanitou krajinou, disponuje.
Severní pobřeží hrabství má drsný a divoký ráz, je vystaveno větrům vanoucím z Atlantiku a na mnoha místech je tvořeno útesy. Oproti tomu je jižní pobřeží plné písčitých pláží a modrých zátok, díky kterým je oblíbenou a vyhledávanou turistickou destinací.
Konkrétně na videu, které se skládá ze záběrů pořízených během dvou let, lze vidět například regaty v přístavu Falmouth, skalnaté pobřeží, pláže či pustou kopcovitou krajinu.
Zhruba 45 kilometrů západně od Cornwallu pak leží exoticky vyhlížející souostroví Scilly, které k hrabství náleží. Žije na něm něco přes 2000 obyvatel a jeho rozloha je pouhých 16,33 kilometru čtverečních.
Vzhledem k teplému Golfskému proudu panuje na ostrovech téměř subtropické počasí a na britské poměry jsou také velmi slunečné. Unikátní jsou i tím, že zde v těsné blízkosti najdeme palmy i vřesoviště.
Potomci keltů
První zmínky o Cornwallu se datují k 1. století před naším letopočtem. Název pochází ze dvou různých jazyků, oba však naznačují tvar hrabství — roh či poloostrov. Podle vědců jsou tamní obyvatelé potomky jednoho ze šesti keltských kmenů, který oblast začal obývat po poslední době ledové.
Během raného středověku se Cornwall dostal do války s anglosaským královstvím Wessex, jehož území se rozkládalo v jihozápadní Anglii. To nad dnešním hrabstvím získalo částečnou kontrolu a o desítky let později ho připojilo ke zbytku země.
Cornwall byl v minulosti znám také jako West Wales a území dnešního Walesu jako North Wales.
I přesto, že dnes hrabství z velké části profituje díky turistickému ruchu, patří mezi nejchudší části Spojeného království.