Článek
Slabší nátury by se raději neměly dívat dolů. Ve výšce 1433 metrů nad mořem se tady lehce zatočí hlava. Aby byl chodník stále čistý a dobře průhledný, nosí turisté návleky.
61 metrů dlouhý chodník propojuje západní stěnu Jün-meng s vrcholy hor Tchien-men a Čang Ťia-tíe. Skleněná cesta se podle informací Daily Mailu otevřela pro veřejnost 9. listopadu.
Název hory Tchien-men lze doslova přeložit jako Brána do nebes. Své jméno dostala díky obrovské přírodní jeskyni, která leží v půli cesty na vrchol. S 1524 metry nad mořem je nejvyšším vrcholem provincie Hunan. Je domovem řady specifických rostlin.
Menší skleněný chodník nad Velkým kaňonem
Podobný, ale o něco menší prosklený chodník mají také nad Velkým kaňonem ve Spojených státech amerických. Tento přírodní div si tam turisté prohlížejí z 21 metrů dlouhého a poměrně masivního chodníku, a to ve výšce 1219 metrů nad dnem samotného Velkého kaňonu.
Ochoz otevřel David Jin už 20. března 2007. Poté co přeletěl kaňon helikoptérou, napadla ho tato unikátní vyhlídka, která nabízí netradiční pohledy na zdejší přírodní div. Právě Jin byl prý také inspirací projektu ochozu u čínské hory Tchien-men.
Ve stejné čínské provincii, kde se nachází skleněný chodník, vzniká podobná cesta z dřevěných prken kolem hory Š-fou, která leží 132 kilometrů od Tchien-men. Cesta by měla měřit 2,9 kilometru a na šířku mít 92 centimetrů. Až se otevře, stane se nejdelší vyhlídkovou trasou v Číně.