Článek
O každoročním krvavém festivalu informovala agentura AP, jež zveřejnila i video ze 7. října. Devítidenní festival začíná tradičně v předvečer devátého lunárního měsíce čínského kalendáře a kromě propichování různých částí těla všemožnými předměty zahrnuje také značné množství modlení, rostlinnou stravu a zábavní pyrotechniku.
Ostré předměty, petardy a tofu
Ti, kteří se náboženské akce, nazývané také Festival devíti císařských bohů, účastní, chodí v bílém na znamení čistoty a konzumují po dobu jeho konání pouze vegetariánské nebo ještě lépe veganské jídlo, které je považováno za nejčistší. Měli by se též zdržet špatných myšlenek, sexu a požívání alkoholu a jakýchkoli jiných stimulantů.
Festival je slaven komunitou Peranakanů především v zemích jihovýchodní Asie, jako jsou Malajsie, Indonésie a Thajsko (zejména jih). Jedním z největších center oslav je thajský Phuket.
Thajsko si už získalo batůžkáře i rodiny s dětmi. Zbytek teď pomohou nalákat influenceři
Oddaní, označovaní jako „koně bohů“, se dostávají do náboženského transu a jsou za pomoci asistentů bičováni, propichováni různě velkými ostrými předměty i jinak mrzačeni bez použití jakýchkoli tišících prostředků. Před bolestí je má ochránit trans.
Mah Songy, tedy těmi, kteří jsou v rituálním průvodu k dispozici bohům, se mohou stát pouze svobodní muži a ženy, kteří tak bohům vyjadřují svou úctu a oddanost. Praxe, která má očišťovat účastníky rituálu a odhánět zlo od celé komunity, každoročně přiláká značné množství přihlížejících.