Článek
Celkem 82 dní dlouhý výlet započne příští rok v březnu. Verneovská cesta kolem světa se nebude soustředit pouze na novodobé divy, ale i na další krásy zemí, v nichž se nejpozoruhodnější památky nacházejí. Start je v indickém Dillí, odkud budou účastníci pokračovat směrem do Ágry k mramorovému mauzoleu Tádž Mahal. Od něj zamíří k Velké čínské zdi.
Následovat bude přelet do Mexika k mayské pyramidě Chichén Itzá, poté přesun do Peru na Machu Picchu a k soše Krista Spasitele v brazilském Rio de Janeiru. Posledními dvěma zastávky bude jordánská Petra a ve finále Koloseum v Římě. Pobyt v každé zemi bude trvat průměrně 12 dní, v jejichž rámci budou moci účastníci destinaci prozkoumat důkladněji.
Cena za epickou výpravu se bude pohybovat kolem 15 000 liber, což je v přepočtu skoro 430 000 korun. V takovém případě budou mít účastníci zajištěny nejen letenky, ale i ubytování.
Z původních stojí jen pyramidy
Nových sedm divů světa bylo zvoleno 7. 7. 2017. Iniciátorem ankety, v níž hlasovali lidé z celého světa, byl švýcarský dobrodruh Bernard Weber. Vybíralo se z asi 200 nejvýznamnějších památek, ve finále figurovaly například i Stonehenge, athénská Akropole, kambodžský chrámový komplex Angkor nebo moskevský Kreml.
Zvolený seznam vychází z původního žebříčku sedmi divů světa, který údajně sestavil řecký spisovatel Filón Byzantský. Jedná se o starověké památky v oblasti Středozemního moře a Středního východu. Figurovaly mezi nimi třeba Visuté zahrady Semiramidiny, Rhódský kolos, maják na ostrově Faru u Alexandrie nebo pyramidy v egyptské Gíze. Ty se jako jediné z původních sedmi divů světa dochovaly dodnes.