Článek
Drobný a nenápadný domek byl vybudován v roce 1856 a coby věznice byl určen jen ke krátkým několikadenním trestům. Pokud bylo potřeba hříšníkům dopřát delší pobyt za mřížemi, odvezli je na sousední ostrov Guernsey. Sark, který dnes obývá asi 500 lidí, zkrátka větší vězení nepotřeboval.
V Birminghamu zpřístupní věznici, kde seděli členové Peaky Blinders
Jednou z prvních vězenkyň měla být mladá dívka, která své paní ukradla kapesníček. Tmy v cele bez oken se bála natolik, že jí dozorci umožnili odpykat si třídenní trest na chodbě, kam ji chodila navštěvovat jistá místní žena a obě společně pletly.
Zaplaven kriminalitou
Skromné a malé cely ukrývají jen jednoduchou dřevěnou postel s matracemi. A i když vězení dodnes funguje, poslední vážný zločin se na ostrově Sark odehrál v roce 1990, kdy z Francie připlul jistý jaderný fyzik André Gardes. S poloautomatickou zbraní v ruce tvrdil, že je Sark nyní pod jeho správou. O den později byl zatčen, když ho potkal jeden z místních policistů a uštědřil mu pořádnou ránu.
Asistent místního konstábla nicméně loni uvedl, že ostrůvek je kriminálníky doslova zaplaven. Mezi zločiny jsou třeba násilí či řízení pod vlivem alkoholu. Ale nikoli v autech, ta jsou totiž na Sarku zakázána a koneckonců nejsou s rozlohou ostrůvku necelých 5,5 kilometru čtverečních ani dvakrát potřebná. Jezdit se dá na traktorech, koňských povozech a starší lidé mohou využít elektro bugin.