Hlavní obsah

Nahota je povinná. Oblečené turisty budou z německých nudapláží vyhazovat

2:03
2:03

Poslechněte si tento článek

Nudismus má v Německu dlouhou a silnou tradici. Ve městě Rostock nyní přišli s opatřením, které dává strážcům pláží pravomoc vykázat z nahatých sekcí oblečené návštěvníky. Vyznavači naturismu si totiž stěžovali, že jsou čas od času terčem nevhodného obtěžování.

Foto: Profimedia.cz

Nahota není na nudistických plážích dobrovolná, ale povinná (ilustrační foto).

Článek

Úřady města na pobřeží Baltu budou po návštěvnících nudistických pláží požadovat, aby udělali to, co se od nich na takovém místě čeká – kompletně se vysvlékli. Lidem, kteří se pravidlu nepodřídí, pak hrozí vykázání. Informují o tom servery CNNEuro Weekly News.

Podle Moritze Naumanna z rostocké turistické centrály jde o reakci na řadu stížností, kdy návštěvníky nudistických sekcí někdo obtěžoval. Očekává se, že strážci pláží budou pravidlo vymáhat jen v případě potenciálního konfliktu.

Počty vyznavačů klesají

Na 19 kilometrech písčitého pobřeží se nachází skoro tři desítky nudistických pláží, jsou zde však i klasické „plavkové“ sekce, a tak by měli být ve výsledku spokojeni všichni. „Nudistické pláže jsou vyhrazeny výhradně lidem, kteří praktikují nudismus. Koupání či opalování v plavkách tady není povoleno,“ uvádí se v nových pokynech.

Hlídky na plážích tak budou mít za úkol připomenout zdrženlivějším návštěvníkům, že je na čase zbavit se studu i veškerého oděvu. Za nedodržení nařízení sice nehrozí žádné pokuty, úřady jsou ale velmi odhodlané ochránit nudistickou tradici, která má v zemi asi 130letou historii.

Podle Naumanna nicméně počty vyznavačů veřejné nahoty v Německu klesají a mladá generace o naturismus prakticky neprojevuje zájem. I proto v Rostocku snížili počet nudistických pláží z 37 na 27.

Nejlepší nudistické pláže světa

Cestování
Související témata:

Výběr článků

Načítám