Článek
Společnost Beond chce už samotnou cestu na Maledivy proměnit v nezapomenutelný zážitek. Namísto širokotrupých letounů bude používat úzkotrupé s pouhými 44 sedadly. Tato exkluzivita má do jisté míry napodobit soukromé tryskáče.
„Chceme udělat něco úplně nového. Dobrovolně si vybíráme luxusní destinaci, která je sama o sobě malým rájem, kam lidé cestují za odpočinkem a kvalitně stráveným časem. Chceme zajistit, že budou cestovat v pohodlí a dorazí odpočatí,“ uvedl pro CNN šéf pro strategii společnosti Sascha Feuerherd.
Firma si jako sídlo zvolila hlavní město Malediv Malé a první lety se mají uskutečnit zkraje podzimu. Prvními dvěma destinacemi, které budou aerolinky obsluhovat, mají být Dubaj a Dillí, přičemž dopravce cílí i na řadu evropských měst. Namísto velkých křižovatek, jako je třeba Frankfurt, si však bude volit menší letiště, například Mnichov.
MALE- Beond, a highly anticipated premium leisure airline based in Maldives, will debut in September, targeting a fleet of 32 Airbus A321neo aircraft within the next four years.#Beond #Airbus #A321neo #AirbusA321 #Maldives #Male #New #Airlines #Avgeekshttps://t.co/rTsS4JUfEE pic.twitter.com/OeOHgahtv5
— Aviation A2z (@Aviationa2z) July 1, 2023
Cestující budou létat ve speciálně upravených Airbusech. Namísto stovky sedadel bude maximum stanoveno na 44 a 68, na palubě tak nebude existovat proklínané prostřední místo. „Rychle nám došlo, že chceme mít vedle sebe jen dvě sedadla, i kvůli povaze naší klientely, což budou hodně páry,“ míní Feuerherd.
Beond se chce od konkurence odlišit i tím, že nebude cestující vozit přes spojovací letiště, ale přímou linkou na Maledivy. Společnost nepopírá, že cílí na movitější klientelu, letenka z Evropy má vyjít na zhruba 3000 dolarů, což je přes 60 tisíc korun. To je zhruba srovnatelné s letenkami do business class.
Maledivy vybudují plovoucí město. Má odolat zvyšující se hladině moře
Může se vám hodit na Firmy.cz: Prodej a zprostředkování letenek