Článek
Virtuální prohlídky se samozřejmě nemohou rovnat skutečnému cestování, v době karantény a uzavřených hranic jsou ale alespoň částečnou útěchou pro všechny dobrodružné duše. Díky internetu se lze vypravit i do těch nejvzdálenějších koutů planety.
Faeřan na dálkové ovládání. Turisté mohou ostrovy prozkoumat očima místních
Pokud patříte mezi milovníky přírody sousedního Rakouska, můžete některá místa v zemi prozkoumat v rámci virtuálních prohlídek. Například největší korutanské jezero Wörthersee, které se řadí i k jedněm z nejteplejších v Alpách. V létě se k němu nejspíš nepodíváte, a tak si ho můžete prohlédnout aspoň z pohodlí domova, a to z ptačí perspektivy i klasicky ze země. Prohlídku najdete zde.
V Rakousku můžete každopádně navštívit i zámek Schönbrunn nebo nejvyšší vídeňskou stavbu Donauturm, odkud se vám otevře výhled na celé město.
Z domova můžete zavítat také do některých amerických národních parků. Virtuální prohlídky nabízí třeba proslulý Grand Canyon, kde se můžete vypravit na populární stezku Bright Angel. V kalifornském Yosemitu zase můžete zcela bezpečně vyšplhat po známé skalní stěně El Capitan, zbytek národního parku je k vidění zde.
Nudíte se v karanténě? Vyrazte na virtuální prohlídku světových muzeí
Severoirské Obrovy schody jsou asi nejznámějším čedičovým útvarem na světě. A i tato populární turistická atrakce nabízí cestovatelům v době pandemie panoramatickou prohlídku — z ptačí perspektivy, zblízka, z dálky, bez lidí nebo i s turisty pro autentičtější pocit. Prohlídku najdete zde.
Jednu z nejhezčích pouští světa Namib můžete navštívit, aniž byste na vlastní kůži museli pocítit tamní teploty. Prohlédněte si rudé písky z ptačí perspektivy nebo přímo ze země. A nevynechejte ani známou solnou pláň Deadvlei se zlověstnými holými stromy. Poušť si můžete prohlédnout zde.
Vietnamská jeskyně Son Doong je tou vůbec největší na světě. Cestovatelský magazín National Geographic připravil aplikaci, kde ji mohou dychtiví dobrodruzi prozkoumat a zároveň se o ní dozvědět i množství zajímavých informací — jak byla objevena, co vše ukrývá a podobně. Prohlídku najdete zde.