Článek
Cesta, kterou Fuhrmann započal v dubnu, byla mnohdy náročná, bojoval na ní se silným větrem, rozbouřenými vlnami, několikrát se i ztratil. Jednou musel být odvezen také do nemocnice kvůli silnému podchlazení — když se mu kajak převrhnul a musela ho zachránit švédská pobřežní stráž.
Kanaďan ovšem nepádloval nepřetržitě, také odpočíval a přespával většinou ve stanu. Někdy ho u sebe nechali přespat místní. Cesta byla náročná ovšem i po psychické stránce, Fuhrmann bojoval s osaměním a každý den prý zvažoval, že cestu ukončí.
Akt laskavosti
Fuhrmann je zakladatelem humanitárního projektu Piece Prize, který má šířit povědomí o důležitosti laskavosti a pomoci mezi lidmi. V zemích, které navštívil a ve městech, do nichž v rámci cesty zavítal, hledal „tiché hrdiny“, kteří například v rámci své komunity někomu pomohli v tíživé situaci.
Kanaďan totiž před šesti lety ztratil kvůli rakovině manželku a měl pocit, že se ze společnosti vytratil cit pro rodinu a jistá semknutost. Chtěl vyslat zprávu, že i malý akt laskavosti může někomu velmi pomoci.
Při své cestě nadšený kajakář projel třeba Dánsko, Německo, Itálii, Albánii a další. Za svůj cíl si zvolil záměrně Athény, a to kvůli imigrantům, kteří se na řeckých hranicích hromadí.