Článek
Schodiště jaderné elektrárny ve Francii zneprůchodnil led poměrně elegantním způsobem. Obalil ho kompletně, takže kromě nohou by tu potenciálnímu „sebevrahovi“, který by se chystal sejít dolů, klouzaly i ruce.
Další schody, po kterých by se vydal snad jen blázen, objevili v obydleném domě v čínské provincii Ťi-lin. Kromě schodiště vypadajícího jako ze skla tu byla zledovatělá i podlaha, takže nebylo několik dní možné se tady bezpečně pohybovat.
Mohutné ledové vodopády vznikly loni v prosinci taktéž v čínské provincii Che-pej v pohoří Tchaj-chang. Okouzlující bílé rampouchy, několikanásobně převyšující velikost lidské postavy, budí úžas i respekt. Jejich váha by pro neopatrného dobrodruha mohla být smrtící.
Jakoby se i neohrožený kamenný hrdina zasněženýma rukama bránil špičatým ledovým ostřím. V centru ruského Petrohradu vytvořil mráz před měsícem úsměvnou podívanou.
Dalším obdivuhodným ledovým úkazem jsou zmrzlé vodopády v Číně, tentokrát ve státě Ťi-Sien a jeho provincii Šan-si. Nízké zimní teploty si tu pohrály se zátiším Žluté řeky. To je ve svém ledovém kabátě jen těžko bezpečně dostupné.
V Rumunsku na pohoří Vladeasa udeřily mrazíky nekompromisně. Schovaly dokonce i stavby a vozidla. Do zamrzlých interiérů (nebo ven z nich) se pak šlo dostat jen komplikovaně. Sníh a led tady tak trochu ironicky na měsíc pohřbil dokonce i meteorologickou stanici.
Okolo 100 tisíc samostatných rampouchů vytvořilo ledovou pevnost v Bloomingtonu v americké Minnesotě. Teploty okolo bodu mrazu tady zaúřadovaly letos v lednu. Bílé království se stalo terčem horolezců i zvědavců.