Hlavní obsah

Mezi nejstrašidelnější místa patří kostnice v Kutné Hoře, napsal irský deník

Irsko je místem, kde není o děsivá a tajemstvím opředená místa nouze. Nicméně kdyby se někdo chtěl bát i v cizině, list The Irish Times v souvislosti s blížícím se svátkem halloween ve své cestovní rubrice představil pět „nejstrašidelnějších míst”. Jedním z nich je i kostnice v Sedlci, což je městská část Kutné Hory.

Foto: archiv Kostnice Sedlec

Kostnice v Sedlci

Článek

Deník píše, že středověké město Kutná Hora halloween neslaví, turisté si tam ale mohou užít ten nejhrůzostrašnější zážitek. Dnešní podoba kostnice, která je podzemní kaplí Hřbitovního kostela Všech svatých, pochází z roku 1870 a nachází se zde kosti asi 40 000 lidí, z nichž jsou vytvořeny nejrůznější pyramidy či lustry.

Druhým strašidelným místem je Londýn, který v mlhavých večerech nabízí výlety po stopách tajemného vraha Jacka Rozparovače, na kterých provází historik, bývalý policista a kurátor muzea zločinu Donald Rumbelow.

Jiným typem hrůzostrašného zážitku mohou být organizované procházky po místech spojených s duchy. Do halloweenské nálady se návštěvníci Londýna mohou dostat i při návštěvě London Dungeon, tedy londýnských kobek.

Foto: Profimedia.cz

Noční Lodnýn

V Mexiku se mohou návštěvníci "dobře bát" při oslavách takzvaného El Día de los Muertos, tedy Dne mrtvých. Nejrůznější slavnosti se konají od 31. října do 2. listopadu, jejich součástí jsou hřbitovní průvody a všude se nacházejí obětní oltáře a svíčky.

Foto: Profimedia.cz

Mexický svátek El Día de los Muertos

Nic vás nenavnadí na halloween více, než připomínka čarodějnických procesů, píše dále irský list. Kvůli nim je třeba zamířit do Salemu v americkém státě Massachusetts. Během celého října tam probíhá takzvaný Festival mrtvých, který je zakončen čarodějnickým bálem.

Posledním ze strašidelných míst je vesnice Sleepy Hollow v americkém státě New York. Během měsíce se tu koná festival, kde se mohou návštěvníci zúčastnit například procházek po hřbitově jen za světel lucerny. Místo proslavil již v roce 1820 svou Legendou o Ospalé díře spisovatel Washington Irving. Povídka byla částečně inspirována německou lidovou legendou o bezhlavém jezdci, který po lesích pronásleduje nevěrníky a další hříšníky.

Výběr článků

Načítám