Článek
S restrikcemi začala jako první Čína, kdy se město Wu-chan na několik týdnů úplně uzavřelo okolnímu světu, píše agentura Reuters. Epidemii nového typu koronaviru se ovšem nepodařilo udržet v zemi a začala se šířit nejprve v Asii, posléze dorazila také do Evropy a na další kontinenty.
Byly to právě evropské metropole, které tak prázdné ulice, jindy plné turistů obdivujících pamětihodnosti, ještě nezažily. Vyprázdnilo se benátské náměstí sv. Marka, které okupovali maximálně tak holubi, kolem římské fontány di Trevi či na Španělských schodech nebylo ani živáčka, přestože jindy je takřka nemožné prodrat se davem lidí.
Úplně bez lidí. Takhle římské památky neznáte
Francouzská Paříž kvůli opatřením osiřela hned dvakrát, na jaře a poté na podzim. Stejně tak španělská Barcelona, kde byl v jednu chvíli omezen takřka veškerý pohyb, výjimku měly jen cesty do zaměstnání či na nákup a do lékárny.
V město duchů se už proměnila i Paříž
Také Praha se na jaře stala městem duchů a kolem nejznámějších pamětihodností nebyl ani živáček. Na mnohá místa se turisté ve velkém nevrátili ani během letního uvolnění.
Prázdné ulice byly i v dalších světových velkoměstech, včetně Londýna, New Yorku, Buenos Aires či Moskvy.