Článek
Úplný zákaz koupání platí v polenském rybníku Peklo, v přehradě Skalka u Chebu, v Plumlově na Prostějovsku a v luhačovické přehradě.
Čistá voda je ve většině koupališť v Ústeckém kraji. Jen na několika místech zaznamenali hygienici mírný výskyt sinic a změnu barvy vody. Proti minulým týdnům se mírně zlepšila i situace v zatopeném lomu ve Varvažově na Ústecku, kde hygienici koupání nedoporučovali. Nadále jsou v ní ale sinice. Ty jsou i na dvou místech Nechranické přehrady na Chomutovsku.
Máchovo jezero není vhodné pro těhotné a alergiky
Alergici a těhotné ženy by se neměli koupat v Máchově jezeře. Sinic tam ale není tolik, aby tam hygienici koupání zakázali úplně. Voda v ostatních rekreačních nádržích Libereckého kraje je bezpečná.
Nadále se však zhoršuje voda v nádržích na Vysočině. Vedle zakázaného rybníku Peklo hygienici nedoporučují ani Pávovský rybník a Okrouhlík na Jihlavsku a koupaliště Sázava na Žďársku.
Zhoršená voda je i v nádrži Pilská a ve Velkém Dářku na Žďársku a v rybníku Ředkovec na Havlíčkobrodsku. Zhoršila se i voda v nádrži Plumlov na Prostějovsku. Naopak zcela bez obav se v Olomouckém kraji mohou rekreanti osvěžit v jezerech Poděbrady u Olomouce.
Hygienici nedoporučují koupání na Orlíku
Na Klatovsku se zhoršila voda koupaliště Podhájí u Horšovského Týna a v rybníku Hnačov na Klatovsku. Ostatní přírodní koupaliště v Plzeňském kraji mají dobré podmínky.
Středočeští hygienici nedoporučují koupání v nádrži Orlík. Mírně zhoršená kvalita vody je i na koupališti v Jincích na Příbramsku a v Novém rybníku v Příbrami.
Zhoršenou průhlednost vody hlásí také koupaliště Hradišťko u Kolína, Tyršovo koupaliště v Rakovníku a vodní nádrž Slapy v Živohošti. V Praze není kvůli sinicím vhodné koupání v hostivařské přehradě. Zhoršená kvalita vody je i v nádrži Džbán.