Hlavní obsah

Když se vykloníte, tak to moře uvidíte, řekli Češce v Egyptě

3:24
3:24

Poslechněte si tento článek

Výběr dovolené u cestovní kanceláře je snazší než cestovat na vlastní pěst. Přesto je nezbytné smlouvu před podpisem pečlivě pročíst, obzvláště části psané malým písmem. Chcete-li tak pokoj s výhledem na moře, kouzelné slůvko zní „přímý“ výhled na moře, jinak vám stejně jako čtenářce Evě z Brna nezbyde než se vyklánět z rohu pokoje.

Foto: Z archivu čtenářky

Příplatek za výhled na moře bohužel nemusí garantovat dobrý výhled, i několikacentimetrový proužek modré z rohu pokoje se počítá.

Článek

Čtenářka Eva a její přítel mají podobně jako mnoho dalších Čechů slabost pro Egypt. Na dovolené tam jezdí pravidelně a rádi, a jak sama přiznala, za ty roky se jim nahromadilo množství historek. Letní dovolená z roku 2023 mezi nimi ale přece jen vyniká.

Na srpnový pobyt v Egyptě se partneři opravdu těšili a rozhodli se připlatit si za pokoj s výhledem na moře. V cestovní kanceláři byli ujištěni, že opravdu dostanou jeden z několika pokojů s tím nejlepším výhledem na něj.

Po příjezdu ale obdrželi klíče od bočního pokoje v přízemí, kde výhled nejen z terasy blokovala přilehlá budova.

Eva, která se na výhled těšila, se rozhodla, že se nenechá jen tak odbýt. Vyžádala si tak manažera hotelu v domnění, že přijde zjednat nápravu.

„Pán přišel k nám do pokoje, vlezl nám do pravého rohu a řekl: ,Když se nakloníte z postele, tak to moře uvidíte.‘ To byl pro nás teda docela srandovní zážitek připlatit si za výhled a pak se vyklánět z postele a ještě z okna, abychom to moře vůbec viděli,“ vzala Eva s humorem situaci, ze které se jiní mohou poučit. Není totiž výhled jako výhled.

Foto: Z archivu čtenářky

Výhled z pokoje na moře byl prakticky kompletně zastíněn těsně přilehlým vstupem do komplexu.

Jedna patálie za druhou

Trampoty čtenářky během dovolené tím ale zdaleka neskončily: „Šla jsem z toalety u bazénu, špatně jsem šlápla a upadla. Domů jsem jela se zafačovanou nohou.“ A cesta z Egypta do Brna se taky pořádně zkomplikovala.

Po hodinách čekání na letišti jim bylo oznámeno, že stroj má technickou závadu a bude se čekat na doručení náhradní součástky.

„NEJ“ zážitky Čechů na cestách

Ty nejlepší příběhy píše sám život. Stalo se vám na dovolené či na cestách v zahraničí něco hrozného či naopak úžasného a chtěli byste svůj příběh sdílet na Novinkách.cz? Pošlete jeho krátkou verzi na e-mail: tatana.kynclova@novinky.cz. Nezajímá nás plíseň v koupelně tříhvězdičkového hotelu v Egyptě nebo řasy na pláži v Itálii. Pokud jste ale byli aktérem čehokoli unikátního, opravdu vtipného, úžasného či vskutku děsivého, pochlubte se.

Následně byli odvezeni do jiného hotelu s neznámou dobou pobytu. Do práce volali s omluvou, že nevědí, kdy dorazí. Nakonec to trvalo dva dny a Brňanka hned po návratu zamířila do nemocnice na úrazové oddělení.

Situaci s umístěním pokoje a téměř neexistujícím výhledem na moře pár pečlivě zdokumentoval a sepsal reklamaci zájezdu, kterou poslal do cestovní kanceláře.

Z pokoje s výhledem na moře nemusíte vidět moře

Došlo jim však pouze politování nad jejich nespokojeností s citací všeobecných smluvních podmínek: „Může se jednat o pokoj s přímým či bočním výhledem. Některé hotely taktéž nabízejí ubytování s výhledem na moře, kdy je pokoj orientovaný směrem k moři, a ve výhledu mohou, i částečně, bránit stromy či keře.“

To se vám při vlastní rezervaci ubytování přes zprostředkovatelské portály obvykle nestane, protože můžete vybírat z reálných fotografií konkrétních pokojů a výhledů z nich. Čtenářka nicméně na Egypt nezanevřela a drobné trampoty, které dovolené mohou provázet, bere jako humorný materiál k pozdějšímu vyprávění.

Výběr článků

Načítám