Článek
Největší a pro mnohé možná i nejlákavější z Jónských ostrovů se honosí členitým pobřežím, kde si milovníci soukromí najdou to své místečko u křišťálově čistého moře.
Kefalonii v roce 1953 postihlo zemětřesení, které poničilo značnou část historické benátské architektury. Původní kouzlo tohoto stylu si ale návštěvníci stále mohou užít v malebných vesnicích Asos a Fiskardo, které jej přestály a dodnes krášlí ostrov.
Dobře dostupná kráska
Vnitrozemí ostrova je poseté vinicemi, loukami a dubovými lesy, většina turistů však na Kefalonii míří s jasným cílem, návštěvou jedné z nejpůvabnějších pláží celého Řecka. Ta se mnohokrát umístila i v žebříčcích těch nejkrásnějších pláží světa a získala i několik ocenění za čistotu vody.
FOTO: Za čím se jezdí na Santorini
Pláž Myrtos se nachází na severozápadním pobřeží ostrova. Dá se na ni dostat lodí, autem i veřejnou dopravou.
Už při pohledu shora a při sjezdu klikatící se silnicí je jasné, proč si filmaři vybrali právě Myrtos jako jednu z ústředních lokalit filmu Mandolína kapitána Corelliho z roku 2001.
Barva moře přechází podle hloubky od temně modré až po tyrkysovou. Shora vypadá zhruba dva a půl kilometru dlouhá pláž jako pokrytá bílým pískem, ale ve skutečnosti se jedná o miliony malých světlých oblázků.
Je obklopena vápencovými útesy a zelenými kopci. Část je vybavena slunečníky i lehátky, některé úseky ale zůstávají ve své přirozené podobě. Uchylují se do nich milovníci klidu a soukromí, kteří na Kefalonii vyrážejí hlavně v květnu, červnu a závěru září.
Na útesu nad pláží je několik tradičních řeckých restaurací, přímo na pláži je bar. Vyjma sladkého lenošení, plavání a vodních sportů je oblast oblíbená také díky dechberoucím západům slunce.
Nejbližší vesnicí je zhruba dva kilometry vzdálená Divarata, kde je možné se ubytovat. Většina návštěvníků ostrova ale doporučuje zakotvit právě v již zmíněné malebné vesnici Asos, která je vzdálená zhruba 20 minut jízdy autem. A objevovat tak krásy přírodní i architektonické.