Článek
Japonská agentura pro cestovní ruch (JTA) uvedla, že v první fázi znovuotevření, tedy od pátku 10. června, budou mít vstup povolen pouze účastníci zájezdů. Průvodci cestovních kanceláří doprovázející návštěvníky budou muset zajistit, aby všichni nosili po celou dobu roušky.
„Průvodci by měli účastníkům zájezdu často připomínat nezbytná opatření pro prevenci infekcí. Mělo by se také pokračovat v nošení roušek venku v situacích, kdy lidé hovoří v těsné blízkosti,” uvádí JTA.
Tajemný Modrý dům se úplně poprvé otevřel veřejnosti
Japonsko během pandemie zavedlo jedny z nejpřísnějších kontrol vstupu do země na světě a zakázalo vstup téměř všem zahraničním návštěvníkům. Vzhledem k tomu, že většina zbytku světa se otevírá, uvolňuje svá pravidla nyní i Japonsko. Premiér Fumio Kišida se zavázal, že se opatření na hranicích přizpůsobí úrovni ostatních bohatších zemí.
Striktní pravidla mnohé odradí
Vláda začala nedávno uvolňovat také pokyny pro místní obyvatele v nošení roušek, i přesto jsou ale v ulicích všudypřítomné. Nošení roušek bylo totiž v Japonsku běžné i před covidovou pandemií.
Japonsko minulý měsíc zahájilo první testovací zájezdy zahraničních skupin, kterých se účastnilo asi 50 osob, většina z nich byli pracovníci cestovních kanceláří. Jeden z účastníků byl během zkušební cesty pozitivně testován na koronavirus.
James Jang, průvodce australské cestovní kanceláře, který se zúčastnil jednoho z testovacích zájezdů, uvedl, že pravidla pravděpodobně některé lidi prozatím odradí.
Nejstarší čajová plantáž v Evropě je ukrytá uprostřed Atlantiku
„Klientům nebude vadit nošení roušek v interiéru, ale nosit ji 24 hodin je problém. Náklady na neustálou přítomnost průvodce mohou některé klienty odradit a raději vyčkají do doby, kdy budou mít větší flexibilitu,” řekl Jang agentuře Reuters.
V roce 2019 Japonsko navštívilo 31,9 milionu zahraničních návštěvníků, kteří utratili 4,81 bilionu jenů (840 miliard Kč).