Článek
„Oslovili jsme First Airlines s nápadem vytvořit virtuální let do Česka. Je to forma propagace, která má velký potenciál,” vysvětlil Štěpán Pavlík, ředitel zahraničního zastoupení v Tokiu.
„Ve spolupráci s regiony České republiky jsme do virtuální prohlídky navrhli zajímavý průřez českými památkami a proti jiným virtuálním výletům jsme do návštěvy vložili i konkrétní zážitky,“ doplnil Pavlík s tím, že se účastníci projedou například po řece, zatančí si na plese a podobně.
Díky speciální technologii, která umožňuje 360stupňový pohled, se děj odehrává přímo před zraky návštěvníků i všude kolem nich.
Nejsilnější pasy mají Japonci a Singapurci. Češi sdílejí sedmou příčku
O nevšední zážitek je veliký zájem a virtuální lety jsou vyprodány na dlouhé týdny dopředu.
Nechybí jídlo ani hudba
Při příchodu pasažéři obdrží pamětní cestovní pas, kterým se prokážou při odbavení. Dostanou razítko destinace a výlet může začít.
Letušky návštěvníky odvedou do kabiny letadla a usadí na místa. Po uvítacím drinku odstartuje virtuální let na pražské letiště Václava Havla. Takový zážitek má výhodu i v tom, že zkracuje dobu cesty na absolutní minimum. Po nasazení speciálních brýlí se totiž účastníci okamžitě ocitnou v Česku a mohou ho začít poznávat.
Po procházce je pro návštěvníky připraveno české menu o čtyřech chodech, kde nechybí například utopenec nebo medovník. Během jídla mohou pasažéři sledovat na tabletu videa z dalších míst, zatímco z reproduktorů hraje česká hudba.