Článek
Jubilejní Svatý rok se na první pozici dostal mimo jiné z důvodu, že se koná jen jednou za 25 let. Jeho oslavy započaly už v prosinci otevřením Svaté brány Svatopetrské baziliky. Time Out láká na nejrůznější procesí, pouti či bezplatné návštěvy svatyň a dalších sakrálních míst.
Druhým zážitkem, na který by se letos měli cestovatelé zaměřit, je projížďka či procházka podél nejdelší australské řeky Murray. Na tu mohou lidé vyrazit i na kánoích či jiných plavidlech. Lákadlem je především to, že se na toku již brzy zpřístupní dobrodružná stezka, podél které vznikne infrastruktura pro cyklisty, turisty, ale i vodáky.
Vyprávět příběhy migrace prostřednictvím umění – to je cílem rotterdamského prostoru FENIX, který se návštěvníkům zpřístupní letos v květnu. V žebříčku dostal tento zážitek třetí místo. Koho by nenalákala historie, ten může vystoupat na střechu původně průmyslové budovy a pokochat se výhledy na město.
Řím očekává kvůli Svatému roku turistickou apokalypsu. Do města zamíří miliony poutníků
Pařba pro 15 tisíc lidí i kulatiny
Dále Time Out doporučuje návštěvu Grónska, největšího ostrova světa, to se díky novému mezinárodnímu letišti v hlavním městě Nuuk stalo mnohem dostupnější destinací. Jedna z posledních skutečných divočin čeká podle magazínu na objevení.
V žebříčku dále následují tipy na otevření nejrůznější galerií, redakce také doporučuje projet si Vietnam historickým parním vlakem. Lákadlem je i plavba napříč Arktidou nebo pařba ve světově prvním „hyperklubu“ na Ibize, kam se vejde až 15 tisíc lidí. Amsterdam zase oslaví 750. narozeniny a čeká ho tak velký a nablýskaný večírek.
Loni se po několikaleté rekonstrukci zpřístupnila ikonická pařížská katedrála Notre-Dame. I proto je její návštěva pro každého, kdo do francouzské metropole míří, prakticky nutností. Poněkud jiné zážitky čekají na návštěvníky letošní Světové výstavy v japonské Ósace. Do Los Angeles zase táhne první umělecká galerie umělé inteligence.