Hlavní obsah

Hotel, který je noční můrou lidí se závratěmi. Některým se dělá zle už z fotek

2:26
2:26

Poslechněte si tento článek

Výhledy dokážou člověku občas vyrazit dech. A ne nutně v dobrém. Svědčí o tom třeba atrium luxusního šanghajského hotelu Grand Hyatt, které už znejistilo nejednoho návštěvníka. Pohled z vrchních pater tubusu směrem dolů dokáže vyvolat nepříjemné mravenčení v prstech nejen u lidí s akrofobií, ale i u těch, kteří závratěmi běžně netrpí.

Foto: Profimedia.cz

Pohled do spodních pater budí respekt.

Článek

Pětihvězdičkový hotel zabírá v 88patrovém mrakodrapu 53. až 87. podlaží, a tak nabízí hostům skutečně dechberoucí spirálový výhled dolů do atria. Ne vždy ale v pozitivním slova smyslu, informuje server Daily Mail. Někteří lidé si stěžují na nepříjemné pocity.

„Slavné hotelové atrium stoupá do výšky 114 metrů. Pro někoho i s mírnou akrofobií to je naprosto nepřijatelné,“ napsal na TripAdvisoru Brit James, který tu pobýval. „Můj standardní pokoj na 65. patře nabízel částečný výhled z ne už tak částečně děsivé výšky,“ doplnil.

Foto: Profimedia.cz

Válcový tvar vyvolává iluzi nekonečna.

Zlaté atrium může na první pohled vypadat hypnoticky, jak zdůrazňují jiní návštěvníci, výška je ale opravdu závratná. „Musel jsem si to vyfotit a bál jsem se, že upustím telefon,“ přiznal Stephen L z Hongkongu.

Bojí se volání prázdnoty

Výhledy z vrchních pater do přízemí některým lidem stačí zažít i prostřednictvím fotografií. Na jejich základě tvrdí, že by do hotelu raději nikdy nevstoupili. „Tam se nikdy neubytuju. Volání té prázdnoty by bylo až moc velké,“ napsala Alison R. Fosterová na sociální síti X. Jiný uživatel pod přezdívkou Abeexs doplnil, že jen pohled na snímky v něm vyvolává akrofobii a strach z pádu.

Foto: Profimedia.cz

Hotel se nachází v mrakodrapu Ťin Mao, který dosahuje výšky 421 metrů.

Návštěvníci, kteří mají pro strach uděláno, si mohou ze svých pokojů vychutnat i výhledy na rušnou Šanghaj. V 87. podlaží se pak nachází bar nazvaný Cloud 9, což je mimochodem anglický pojem popisující extrémní štěstí – jde o český ekvivalent sedmého nebe. A v nebi se hosté tedy skutečně ocitnou - zda přímo v tom sedmém, už závisí na osobních preferencích.

Čínský most se pod náporem turistů zřítil do vody

Cestování
Související témata:

Výběr článků

Načítám