Článek
Je jich k padesátce a největším z nich je ostrov Tortola, kde leží i hlavní město Road Town a kde žije také většina obyvatel. Zbývající ostrovy si mezi sebe dělí zhruba pětina místních a turisté. Těch sem každoročně přijíždí hojný počet – a to převážně ze Spojených států.
Pro Evropu (zatím) neznámé
Písečné pláže, barevné korálové útesy, příjemné podnebí, průzračné moře nebo vodní sporty – je jasné, co sem náročné Američany táhne. V Evropě ale tyto ostrovy zatím k nejznámějším destinacím nepatří.
Zájem turistů ostrovům neškodí. Naopak. Místní ekonomika je totiž na turistickém ruchu závislá. To ovšem neznamená, že tu o sebe cizinci na plážích zakopávají. Britské Panenské ostrovy mají kapacitu, potenciál i možnosti, jak turisty bez problémů „rozmístit“. Ti si tak mohou vybrat mezi obydlenými ostrovy (těch je 15), liduprázdnými ostrůvky nebo jednoduše vyrazit tam, kde je na pláži pouze bar. Stačí si půjčit loď.
Karibikem se budou pohybovat také účastníci unikátní cesty kolem světa za 24 dní, která koncem března 2012 odstartovala. Zjistěte více v seriálu Unikátní cesta kolem světa za 24 dní začíná: První zastávka - Svatá Lucie.
Párty, túry, příroda
Dovolená v soukromí je tady samozřejmostí. A koho by snad ale přece jenom přestala bavit samota, může i na Britských Panenských ostrovech vyrazit třeba za nočním životem. Na Tortole je k tomu místo jako stvořené - místní oblast Cane Garden Bay je proslulá pravými karibskými plážovými párty za svitu měsíce.
Ostrov pro milionáře | |
---|---|
Virgin Gorda je mezi ostatními královnou krásy. Každoročně tady tráví dovolenou milionáři a filmové hvězdy. Přesto si zachovává punc nedotčenosti a to díky skupině mimořádných národních parků. |
Mezi další turisty oblíbené ostrovy patří Jost Van Dyke nebo Anegada, kde čas příjemně utíká, zatímco si v houpací síti vychutnáváte výtečný koktejl s karibským rumem.
Osobitá atmosféra a vysoká životní úroveň
Nuda na ostrovech nepřichází v úvahu ani přes den. Místní klima z nich dělá ráj pro plachtění, podvodní bohatství zase uspokojí i ty nejnáročnější potápěče. Orientační cena za ponor s kyslíkovou bombou a výstrojí je asi 65 dolarů.
Exotické ostrovy v dalších článích:
Pokud budete chtít vyměnit vodní radovánky za kratochvíle na pevnině, vydejte se na túru třeba na nejvyšší vrchol ostrovů – Sage Mountain obklopuje i unikátní národní park. Za prohlídku stojí také The Baths, přírodní komplex obrovských žulových kamenů, které vytvářejí romantická jezírka se slanou vodou.
Jako i jinde v Karibiku, také tady jsou místní obyvatelé přátelští a vřelí. V jednom aspektu se ale od ostatních karibských zemí liší. Zatímco ty se v mnoha případech potýkají s chudobou, Britské Panenské ostrovy se mohou chlubit vysokou životní úrovní. Souostroví si i přes velký zájem turistů dokázalo zachovat nedotčený ráz a jeho příjemnou a osobitou atmosféru si tak každý vychutná i navzdory jeho popularitě v USA.
Inzertní sdělení: Zajímavé zájezdy do Karibiku
Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a střední Ameriku, Tichomoří a Afriku vybírá z nabídky pobytových zájezdů do Karibiku:
Vydejte se na Britské panenské ostrovy a užijte si soukromí a pobyt nerušený spoustou turistů. Vyberte si hotel podle svého – jednoduchý penzion, nebo luxusní resort pro nejnáročnější.
Poznejte Barbados. Karibský klenot, který získává na oblibě. Nádherné dlouhé pláže, luxusní plážové resorty, stín kokosových palem. Vítejte v ráji!
Ostrov, kde se snoubí francouzský šarm s karibským temperamentem je skvělým místem pro dovolenou všech, kteří se nespokojí s průměrem. Dovolená bez kompromisů!
Přečtěte si další články:
Nedávno jsme psali také o filipínské Coco Beach, romantice na Fidži nebo unikátních Čokoládových horách. Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky
Autor: Petra Novotná & Tomáš Cikán
Anketa
Praktické informace - Britské Panenské ostrovy
Režim vstupu
Pro cestu na zapomenuté Britské Panenské ostrovy není třeba vízum. Stačí pouze letenka a pas platný minimálně ještě šest měsíců po očekávaném návratu.
Let
Hlavním městem je Road Town na největším ostrově Tortola. Přestože i sem se dá cestovat letadlem, většina mezinárodních letů přistává na ostrově Beef Island. Na cestě z Prahy sem je třeba počítat s přestupy. Cena letenky se pohybuje kolem 30 tisíc korun. Časový posun je oproti SEČ -6 hodin.
Měna
Přestože jsou Britské Panenské ostrovy už podle jména zámořským územím Velké Británie, je místní měnou americký dolar.
Jazyk
Oficiálním jazykem je angličtina.
Zdraví
Pro cestu na Britské Panenské ostrovy není zapotřebí žádné zvláštní očkování.