Článek
„Cílem je mobilizovat všechny Francouze, běžnou veřejnost, ale i společnosti a místní úřady, aby si vodíku povšimli,“ uvedl Louis-Noel Vivies, šéf společnosti sídlící ve francouzském městě Saint-Malo. Podle něj je důležité ukázat potenciál, který má vodík při cestě za uhlíkovou neutralitou a zelenější budoucností.
„Podpořit Energy Observer tím, že rozsvítíme Eiffelovku pomocí obnovitelného vodíku, je symbol, ale zároveň ilustrace toho, že existují řešení a že musíme kolektivně bojovat za rozvoj vodíkové společnosti,“ míní Matthie Giard, viceprezident firmy Air Liquide, která se specializuje na výrobu průmyslových plynů.
Zakladatel Energy Observeru Victorien Erussard prohlásil, že pokud se bude sektor s obnovitelným vodíkem nadále rozvíjet, do roku 2050 by se množství skleníkových plynů mohlo snížit o 20 procent. „Odvětví je více pokročilé, než byste si mysleli, je připraveno,“ doplnil.
Eiffelova věž byla obnovitelným zdrojem energie nasvětlena jednorázově. Není však vyloučeno, že v budoucnu bude fungovat na vodík konstantně.