Článek
Ústí rokliny v roce 1976 zasáhl požár, který se rozšířil na plochu 30 hektarů a po kterém byl přechod touto částí národního parku zakázán. Turisté tam pak měli k dispozici náhradní krátkou trasu a navazující části soutěsek Malý a Veľký Kyseľ.
Zatímco stávající zpřístupněné rokliny ve Slovenském ráji, který je hojně navštěvovaný českými turisty, zdolávají turisté pomocí žebříků, na obnoveném přechodu přes Kyseľ jde o ferratu vybavenou jistícími lany a stupačkami. Návštěvníci tak podle provozního řádu musejí mít také ferratovou jistící sadu s tlumičem pádů a přilbu. Zmiňovanou jistící sadu si lze půjčit v turistickém centru Čingov.
Působivé vodopády
Jednosměrná ferrata o délce téměř 1,5 kilometru s převýšením 179 metrů je zařazena do stupně obtížnosti C, tedy třetího stupně z pětidílné škály. Veřejnosti bude přístupná v období od poloviny června do konce října za poplatek pět eur (135 korun). Za zmínku jistě stojí, že vstupenka nezahrnuje pojištění pro případ pomoci horskými záchranáři.
Správa národního parku nedoporučuje přechod soutěskou osobám mladším šesti let. Rokliny Slovenského ráje jsou vyhledávány i kvůli řadě vodopádů. Z nich nejvyšší, Závojový vodopád v Sokolí dolině s výškou 75 metrů je druhým nejvyšším vodopádem na Slovensku.