Článek
V rámci regionu se jedná o vysoké číslo návštěvnosti. „Nabídka je pestrá a na své si přijdou všechny generace,“ vysvětlovala zájem veřejnosti ředitelka Císařských lázní Věra Simeth. Návštěvníci si mohou například vybrat z komentovaných prohlídek s názvy Skrz naskrz Císařskými lázněmi, Císařská koupelna: příběh luxusu nebo navštívit velmi vyhledávané hrané prohlídky s Viktorem Braunreiterem.
Orchestr tam bude nastálo
Doposud ve svých prostorách uspořádaly Císařské lázně mnoho desítek větších i menších akcí, jako jsou přednášky, konference, valné hromady nebo putovní výstavy. „Jen Karlovarský symfonický orchestr odehrál ve zdech lázeňské budovy téměř tři desítky koncertů,“ prozradila ředitelka s tím, že od podzimu bude orchestr sídlit v Císařských lázních nastálo. „V květnu byla otevřena stálá expozice s názvem Tři světy,“ doplnila.
Císařské lázně také získaly od svého otevření množství ocenění. Příští rok oslaví neuvěřitelných 130 let své existence. Postaveny byly v roce 1895 z podnětu karlovarských lékařů na náklady města, a to podle návrhu slavné architektonické kanceláře Fellner a Helmer. Jednalo se ve své době o nejmodernější lázeňský dům na světě.
Císařské lázně v Karlových Varech prošly rekonstrukcí. Dominuje jim nový ocelový koncertní sál
Lázně nabízely více než stovku koupelen, ale také unikátní systém zpracování a dopravy slatiny ze sousedního Rašelinového pavilonu pro přípravu koupelí. Denně dokázaly Císařské lázně obsloužit dva tisíce osob. V roce 1922 byly v samostatném Československu přejmenovány Císařské lázně na Lázně I.
Na přelomu 40. a 50. let minulého století byla budova přestavěna, přičemž došlo ke ztrátám na původním vybavení objektu. V roce 1988 byl provoz Císařských lázní ukončen a začala jejich devastace. Fungovalo tam jen kasino.