Článek
Rozlehlá rýžová pole, která z ptačí perspektivy působí jako pestrobarevná impresionistická malba, jsou jedna z nejhezčích v Číně. Mezi pětku nejkrásnějších je řadí turistický informační portál China Highlights.
Podle něj sice pole nepatří mezi ta nejvíce členitá, i tak jsou ovšem ohromující, obzvláště od ledna do března, kdy jsou zaplavená a nejvíce vhodná pro fotografování i romantické výhledy — hladiny jezírek totiž odrážejí nebe a třeba při západu či východu slunce tak vytvářejí neopakovatelnou podívanou.
Na seznamu UNESCO
Historie zdejších rýžových polí je velmi dlouhá, údajně kolem 2500 let. Rýži na terasách začali pěstovat předci zdejší etnické minority zvané cha-ni při svém boji s příkrým a svažujícím se terénem. Potomci těchto zemědělců v této části provincie stále žijí a jejich návštěva může být příjemným obohacením cesty do kulturně rozmanité Číny.
Terasovitá pole jsou součástí světového kulturního dědictví UNESCO, tedy alespoň jejich část. Rozpínají se na mnoha a mnoha kilometrech a někdy olizují města ležící při jižním břehu Červené řeky. Vzhledem k tak ohromné rozloze existuje několik scénických míst, která jsou pro návštěvu úplně nejpříhodnější.
Nejlepším místem pro focení východu slunce je takzvaná scénická oblast Tuo-i-šu, naopak pro západ slunce to je Pa-ta. Nejvíce členitá jsou pole v oblasti Lao-chu-cuej, která jsou podle portálu China Highlight skutečně jako z obrazu. K návštěvě je vhodné i jaro, kdy pole po svém okraji rozkvetou záplavou barevných rostlinek.