Článek
Region, který je znám rovněž jako Horní Adiže, dosáhl podle Arnolda Schulera z místní turistické organizace svých limitů. Loni zaznamenal 34 milionů turistů, kteří zůstali přes noc. „Narazili jsme na strop našich zdrojů, máme problémy s dopravou a místní mají potíže najít místo k bydlení,“ okomentoval pro CNN s tím, že Jižní Tyrolsko chce i nadále turistům i obyvatelům garantovat jen ty nejlepší zážitky.
I proto se v regionu k zavedení limitu na počet přenocování, jenž má odpovídat úrovni z roku 2019, rozhodli uchýlit. „Turistický sektor je pro nás velmi důležitý z hlediska pracovních pozic i ekonomiky, ale dosáhli jsme našeho maxima, takže podnikáme kroky, abychom zajistili lepší proudění turistů,“ uvedl Schuler.
Nařízení zakazující vznik nových hotelů, nebo i pokojů, bez povolení příslušného úřadu bylo uzákoněno již vloni. Aktuálně se v regionu nachází kolem 230 tisíců lůžek, píše Independent.
V italské obci chtějí pokutovat turisty, kteří si budou při focení selfie dávat až příliš načas
V Jižním Tyrolsku podle Schulera chystají i některá další omezení. Například jednodenní návštěvníci se budou muset ke vstupu na určitá místa registrovat předem. Jde například o populární jezero Braies. „Tímto způsobem budete mít garantovaný přístup, a navíc tam nebude tolik lidí,“ vysvětlil šéf turismu.
Místní nemohou najít bydlení
Kvůli vzniku mnoha krátkodobých pronájmů prostřednictvím platforem jako jsou Airbnb mají prý místní problémy najít bydlení. V některých částech nabídka lůžek pro turisty mnohonásobně převyšuje nabídku dlouhodobých pronájmů a volných nemovitostí, uvádí CNN. „Vždy jsme chtěli být oblastí pro turisty, ale také místem, kde se dobře žije lokálním obyvatelům,“ doplnil Schuler.
Jižní Tyrolsko leží při hranicích s Rakouskem a je jednou z bran do Dolomitů. V zimě sem míří řada českých lyžařů, oblast je ale mezi turisty populární i v létě, a to pro množství aktivního vyžití.
Poškodíte památku? Zaplatíte pokutu až 1,4 milionu, plánují v Itálii
Může se vám hodit na Firmy.cz: Zájezdy do Itálie