Článek
„Měla by vzniknout nová webová stránka přeshraničního cyklistického regionu. Zároveň by mělo být instalováno analogové značení přeshraničních cykloturistických tras mezi jednotlivými lázněmi,“ uvedl náměstek karlovarského hejtmana Vojtěch Franta (Piráti) s tím, že instalovat se mají rovněž cedule, které budou vysvětlovat, jaké jsou rozdíly pro cyklisty v Německu a v Česku po překročení hranic.
„Chceme rovněž do systému zapojit hotely a restauratéry, tedy vytvořit jakési balíčky pro lidi, aby mělo smysl cestovat mezi lázněmi na kolech,“ prozradil náměstek, podle kterého se chystá také větší propagace a větší zapojení jízdenky Egronet. Tuto unikátní jízdenku zná zatím jen málo lidí, přitom s ní za 200 korun můžete cestovat celý den po příhraničních regionech.
„Okres Wunsiedel im Fichtelgeberge v sousedním Bavorsku by rád pokračoval v projektu česko-bavorské lázně. Realizace projektu by mohla stát v součtu 12 milionů korun, přičemž 10 milionů korun by mělo plynout z německého dotačního titulu,“ vypočítává Franta s tím, že zmiňovaný německý okres by se na projektu podílel milionem korun, stejně jako Karlovarský kraj. Jedná se tedy o jednu dvanáctinu celkových nákladů
Na kole za vínem. Podzimní romantiku si můžete dopřát nejen na Moravě
Dalšímu zapojení do systému Cykloregion bavorsko-české lázně zbývá jen schválení karlovarského krajského zastupitelstva.
Stávající hlavní trasa spojuje v devíti etapách deset bavorských a českých léčebných lázní a lázeňských měst. Další možností je využít trasy za poznáním určené pro celou rodinu, na kterých je možné například obdivovat nádheru starých obchodních cest.
Okružní trasy jsou pro sportovní cyklisty s vyššími ambicemi. Míří například po úpatí Schneebergu nebo po českých hradech či do středu Evropy. A pokud vám vyhládne, je možné si na trasách užívat chuť skvělé a vydatné tradiční místní kuchyně. Knedlíky, Schäufele, Küchle a točené pivo – to jsou kulinářské pochoutky se stoletou tradicí, které proslavily oba regiony a charakterizují je dodnes.