Článek
Do kabiny balonu, která bude uzavřená a opatřená panoramatickými okny, se vejde osm pasažérů. Ty čeká šestihodinový let do zhruba 30 kilometrů nad zemský povrch, což je dostatečně vysoko, aby šlo vidět zakřivení planety a zároveň temnota vesmíru.
V kosmu by balon zhruba dvě hodiny kroužil, poté by se vypravil zpět k zemi, kde by přistál v moři. Tam by ho vždy vyzvedla loď.
Společnost Space Perspective už údajně začala s vývojem i výběrem posádky, přičemž zkušební lety a zátěžové testy by měly začít v příštím roce. První pasažéry by mohl balon do stratosféry vynést do tří a půl let.
Levnější než suborbitální lety
Vzhledem k tomu, že balon nevynese pasažéry mimo gravitační pole Země, nebude zapotřebí žádného speciálního výcviku a lidé nepocítí ani stav beztíže. O levnou záležitost přesto nepůjde, počítá se s cenou kolem 125 tisíc dolarů, což je 2,95 milionu korun.
Server Luxury Launches upozorňuje, že i tak jde o polovinu částky, která je plánovaná pro suborbitální kosmické lety, tedy takové, které nedosáhnou oběžné dráhy, ale překonají či se přiblíží hranici vesmíru.