Článek
Výše pobytové daně by mohla být 30 až 100 dolarů (637 až 2124 korun). „Příjem z daně by pomohl financovat celou škálu opatření, která by zabránila tomu, aby se z Bali stala laciná destinace. Laciné destinace přitahují laciné turisty, kteří mají tendenci působit problémy,“ míní předseda místní turistické centrály Ida Bagus Partha Adnyana.
S podobným argumentem minulý měsíc přišel také indonéský ministr pro investice Luhut Pandjaitan, podle nějž Bali často vyhledávají nízkopříjmoví turisté. To podle něj způsobilo nárůst nevhodného chování na ostrově.
Někteří podnikatelé ovšem varují, že zavedení daně a další omezení mohou poškodit turistický sektor, který se ještě vzpamatovává z dopadů pandemie. „Nemůžeme mít kontrolu nad tím, kolik u nás lidé utrácejí. Někteří mají nízký rozpočet, někteří střední a někteří vysoký. Měli bychom je přijímat všechny, pokud vědí, jak se chovat,“ míní vicepředseda indonéské hotelové asociaci Komang Artana.
Další pohoršení na Bali. Turistka se vysvlékla donaha u posvátného stromu
Fotí se nazí
Většina lidí, kteří chtějí strávit dovolenou v Indonésii, volí právě ostrov Bali, informuje server Independent. Destinace tak v posledních letech bojuje s negativními dopady masového cestovního ruchu, někteří návštěvníci například nectí místní kulturu a tradice.
Nevhodné chování spočívá například v tom, že se turisté fotí polonazí či úplně nazí u posvátných stromů či na posvátných horách. V posledních dvou měsících došlo minimálně ke třem takovým případům.