Článek
„Zaregistrovali jsme stoprocentní nárůst zájemců o zaměstnání,“ uvedl šéf aerolinek Shai Weiss pro server Telegraph. Doplnil, že změnit pravidla odívání v tradičně konzervativním leteckém odvětví ohromně pomohlo situaci na trhu práce.
Zaměstnanci, ať už jde o posádku letadel, nebo pozemní personál, si mohou od konce září svobodně zvolit z několika verzí uniforem. Dámy už nemusí nutně nosit sukně s podpatky, pánové zase nemusí volit pouze kalhoty. Dopravci jde o to, aby si každý mohl vybrat, co lépe vyjadřuje jeho osobnost, nezávisle na genderových stereotypech a normách.
Novou podobu uniforem navrhla slavná módní návrhářka Vivienne Westwoodová. Zaměstnanci dostali k dispozici také odznáčky s preferovanými zájmeny, kterými dávají najevo, v jakém rodě chtějí být oslovováni. I tento krok má podle dopravce napomoci k větší inkluzi.
Nejde přitom jen o výsadu Virgin Atlantic. V posledních letech mnoho aerolinek upouští od oslovení „pan“ a „paní“ při uvítání v letadle. Dopravci se přiklánějí k neutrálnímu „cestující“. Letectví je přitom v mnoha ohledech považováno za rigidní, a to právě z důvodu, že dlouho lpělo na náležitém odívání, kdy ženy musely striktně nosit sukně, boty na podpatku a líčit se.