Článek
Jsou rozhodně tou nejvoňavější rostlinou jara, dokáží opojně provonět celý byt svěží přírodní vůní, která evokuje tolik očekávaný konec zimy. V Nizozemsku byly hyacinty populární už v 18. století, kdy se již pěstovalo přes 2 000 kultivarů, a dodnes zůstalo zemí, kde se hyacinty pěstují nejvíce. Předností hyacintů je kromě delikátní vůně a krásného tvaru květenství jejich barevná paleta. Proto se s nimi dá v interiéru velmi dobře experimentovat.
Vůně, křehká krása a úžasná barva – to jsou atributy, které nechybějí žádnému hyacintu. Kupte si ho jen tak pro sebe. Na jaře přece potřebujete dodat energii, zlepšit náladu a to všechno tyto květiny dokáží...
FOTO: Pěkné bydlení
Hyacint vykvétá při teplotě 16 až 20 °C. Obvykle kvete 21 dní, při vyšších teplotách se doba zkracuje. Hyacint není na péči náročný, kořenový bal stačí udržovat mírně vlhký, ani přihnojování není nutné. S koupí hyacintu ale dlouho neváhejte, protože v obchodech bývá k mání pouze do konce měsíce března.
S bílou variantou nikdy neprohloupíte, pokud jde o navození romantické atmosféry. Ostře růžové a modře zbarvené odrůdy zase upoutají pozornost, veselého dojmu docílíte kombinací barev květů - bílé, růžové, oranžové a žluté.
FOTO: Pěkné bydlení
Mohlo by vás zajímat… |
---|
Botanické druhy hyacintů (Hyacinthus) pocházejí ze západní Asie, Turecka a Libanonu. První hyacinty byly přivezeny do Evropy v 16. století a byly pěstovány v botanických zahradách. Především v 17. a 18. století se stal hyacint stejně jako tulipán módní záležitostí a za jedinou cibuli se platily vysoké částky. |
Než si hyacint koupíte, dobře si ho prohlédněte. Rozkvétá odspodu, proto je důležité, aby ve spodní části bylo rozkvetlých jen několik květů, a to směrem vzhůru. většina poupat by měla být ještě zavřená, jedině tak vám hyacint dlouho pokvete.
FOTO: Pěkné bydlení