Článek
Třeba v podobě špinavých map, které se během léta vyrojily na zahradních chodnících nebo terasách. A na plotech, garážových vratech či fasádách rodinných domů by se dalo leckde spočítat, kolik náklaďáků projelo kolem a poslalo na ně kilogramy bahnitých „pozdravů“. Co teď s tím?
Znalci radí pořídit si domácí tlakovou myčku. Pravdou je, že si tahle dokonalá zbraň proti venkovní špíně v poslední době neohroženě razí cestu k tisícům tuzemských majitelů rodinných domů, chat a chalup. A oprávněně.
„Práce s tímto přenosným elektrickým zařízením je velmi jednoduchá. A výsledek je okamžitý,“ říká specialista Rostislav Zelenský. Je prý až uhrančivé sledovat, jak celkem nenápadný tenký paprsek tryskající vody dokáže čerstvou i léty zažranou špínu doslova odstřelit. Navíc, k nemalé radosti vaší vodárenské společnosti můžete s tlakovou myčkou dlouhodobě šetřit domácí výdaje za vodné a stočné.
„Oproti obyčejné zahradní hadici ušetříte při čistění vysokým tlakem až osmdesát procent vody. A to už se dá v rodinném rozpočtu docela poznat,“ říká Zelenský. A dodává, že využití tlakových myček výrazně znásobuje rozličné příslušenství, které se ke každé myčce dá pořídit.
Patří mezi ně například rotační a mycí kartáče, rotační tryska, pískovací souprava na tryskání povrchů, nebo zahnutá koncovka. Díky nim snadno a rychle dostanete například spadané listí a další špínu ze všech možných zákoutí u domu. Umožní vám rychle a dokonale umyt auto i jeho podvozek, jízdní kola i zahradní nebo stavební nářadí. Není také od věci propláchnout před nadcházející zimou střešní okapy, k tomu dobře poslouží zahnutá tryska.