Článek
Ať už jsou to místečka pod větvemi okrasných dřevin, u kmenů stromů nebo na okraji jezírka či těsně u plotu, vždy si s nimi snadno poradíte s pomocí vyžínače. Tito praktičtí pomocníci fungují stejně, jako když vám holič břitvou jemně začisťuje účes za ušima. Dostanou se všude a jejich plastová struna nebo nůž vyžne trávu i z málo přístupných míst. Trávníku pak k dokonalosti už nic nechybí.
S vyžínačem s otočnou hlavou posekáte všechna problémová místa v zahradě.
Na trhu je k dostání celá řada různých modelů vyžínačů. Většinu z nich už je výrobci perfektně ergonomicky „vyladili“, vyvážili a snížili vibrace na minimum, takže práce je s nimi lehká a neunaví.
Při výběru vyžínače musíte zvážit, kolik práce s ním budete dělat a podle toho také zvolit odpovídající výkon motoru a jeho typ. Žádané jsou stroje s elektrickým pohonem, kdo ale nemá na zahradě přístup k elektrické energii nebo za sebou nechce vláčet kabel, může si vybrat vyžínač akumulátorový nebo s benzínovým motorem.
Benzínové vyžínače bývají vybavené nastřikovačem paliva (Primerem). Ten usnadňuje snadné startování stroje i po dlouhodobějším odstavení.
Jak vybírat vyžínač:
hlídejte si délku záruční doby, která vám mnohé napoví o kvalitě stroje. Někteří prodejci nabízejí záruku až 7letou
nezapomeňte se zeptat, jak je na tom prodejce se servisem a náhradními díly. Nemá-li vlastní servis, je lépe jít jinam, abyste předešli případným problémům při poruše nebo shánění náhradních dílů