Článek
„Cílem festivalu je především představit český nezávislý design, manufaktury, začínající designery nebo středně velké firmy, které se snaží na trhu zapůsobit,“ řekl Novinkám ředitel a zakladatel festivalu Lukáš Pipek.
Do festivalu jsou zapojeny obchody a showroomy po celé Praze, velká část se koná v Kampusu Hybernská. Zde mají návštěvníci možnost nejen vidět, ale i nakoupit stylové šperky, bio mýdla, porcelán, světelné instalace nebo obrazy.
Z českých designérů se mohou těšit např. na Adama Turečka, Barboru Gažovou, Martina Tvarůžka nebo Evku Mafkovou.
„Určitě bych rád zmínil například firmu 440 Audio, která přišla s novým typem gramofonu. Jsem také šťastný, že máme na festivalu designové obchody značky Koh-i-noor a O2. Za zmínku stojí určitě i instalace od značky Prim, také doporučuji přijít se podívat na ateliér Fashion design Západočeské univerzity v Plzni,“ pokračoval Pipek.
Své umění představují na festivalu také zahraniční hosté, a to například z Polska, Belgie, Švédska nebo Itálie. Festival tradičně doprovází bohatý program zahrnující hlavně přednášky a workshopy.
„V pátek 1. prosince nás čeká přednáška Maappi, kde promluví rodiče mladého studenta Matěje, který trpí autismem, o tom, jak vzniká globální retail této charitativní značky. V sobotu večer pak proběhne křest knihy City Primeval: New York Berlin Prague,“ dodal Pipek.