Článek
Navrhnout skříň pro ženu a pro muže je těžký úkol, jako designér se musíte hlavně vcítit do potřeb druhého. Předně je třeba brát v úvahu, že ženy dají mnohem více na estetiku, muži zase upřednostňují praktičnost.
.: Ženy si potrpí na velikost šatny, na to, aby se do ní vešel jejich celý módní repertoár.foto: draksonline.co.uk
Ženy u skříní proto tolik neřeší horní úložné prostory, šířku skříně, zda jsou v ní drátěné koše, věšáky a výsuvné police. Řeší ale objem skříně, jejich garderóba bývá větší než mužská a u vestavěných skříní si trvají na zrcadlech.
Zrcadla se opravdu hodí, kromě toho, že se v nich vidíte celí, také opticky zvětší prostor, ve kterém je skříň umístěna. Pokud máte opravdu malý byt, tak si zkuste pořídit klidně skříň s celými dveřmi pokrytými sklem.
.: Ložnice podle designérky Petry Vránové
A co skříň pro muže?
Skříň po muže je praktičtější, jednodušší a z pevnějšího materiálu. Muži upřednostňují jednoduchou barevnost i design. Pokud chcete koupit skříň svému muži nebo bratrovi, určitě se ptejte po držáku na kravaty, výsuvných boxech, po místě na klobouky apod.
.: Ložnice se skříní podle designéra Romana Vrtišky, která by měla designově vyhovovat muži. foto: INDECO Navrhovat nábytek a interiérové doplňky pro muže a pro ženy v rozdílném designu je dnes trendem. Ten ale velí, že pokud žijí muž i žena spolu, tak by jejich nábytek měl k sobě ladit. Třeba jako tato umyvadla. Jedno je pro muže a jedno pro ženu, mají rozdílný charakter (to ženské je oblejší a tvarově bohatší), ale perfektně k sobě ladí.
.: Vlevo: umyvadlo pro ženy, vpravo: jednodušší umyvadlo pro muže (design: Jaromír Větvička).foto: Archiv soutěže Design Contest
Když spolu nakupuje nábytek pár, tak kompromisem bývá nábytek praktický, o který se zasadí muž a zpravidla v barvě, kterou vybere žena tak, aby ladila s ostatními interiérovými doplňky v bytě.