Článek
Možnost stavět od začátku uvolnila architektu Vojtěchu Hyblerovi ze studia Archport ruce, a tak mohl nový dům přizpůsobit současnému charakteru ulice a především potřebám zadavatelů. Jako první věc navrhl změnit polohu stavby. Dům je sice nyní rovněž přimknut ke straně parcely, ale přesně na protilehlé straně, než byla původní část dvojdomku.
Obyvatelé tím získali více soukromí a zároveň se díky tomu i sousedům bude jednou lépe nakládat se zbytkem dvojdomku na jejich pozemku. Původní drátěný plot nahradil plný dřevěný a majitelé se tak mohou těšit ze dvorku, který už zdaleka není tolik přístupný pohledům zvenčí.
Tvar vlastní stavby vychází z krychle. Výška v jejím nejvyšším bodě odpovídá délce strany čtvercového půdorysu, což je osm metrů. Stavba tedy zabírá 64 čtverečních metrů na parcele o výměře 238 m². Užitná plocha v interiéru je 104 m².
Dvoupodlažní budovu architekt zakryl dvojicí pultových střech odsazených od sebe světlíkem osvětlujícím vnitřní galerii. Objekt pak koncipoval jako dřevostavbu uloženou na železobetonových patkách. Ačkoli se na fasádách střídá hliník s modřínem natřeným modrošedou barvou, zdá se jako by byly tvořeny pouze jediným materiálem, který byl navíc využit i na plot.
Zpestřujícím prvkem čelní strany domu jsou bezesporu výrazně červené vchodové dveře s kulatým okénkem. Dům má roztomilé jméno - Babu. Byl tak pojmenován po čtyřnohém miláčkovi rodiny.
Hlavním prostorem přízemí domu je obývací pokoj s kuchyňskou zónou. Z něj se vchází do pracovny. V blízkosti vchodových dveří se nachází koupelna s toaletou. Do prvního patra se vystupuje po úzkém schodišti, jehož hlavní komunikační tepnou je galerie. Do ní ústí dveře dvou ložnic, šatny a koupelny s toaletou.