Článek
„Byt prošel kompletní rekonstrukcí, nechala jsem zazdít dveře z chodbičky do pokoje a probourat stěnu mezi kuchyní a pokojem, čímž se otevřel prostor a byt se opticky zvětšil,“ popisuje základní myšlenku změn Michaela.
Probourávaná stěna byla naneštěstí nosnou zdí v domě, do čehož se čtenářka rozhodně nemohla pustit jen tak o své vůli.
„Abych do ní mohla nechat vyřezat požadovaný otvor, musela jsem získat stavební povolení. Proto jsem se domluvila se stavebním architektem, aby mi zaměřil místnosti s návrhem probourání stěny. Výřez stěny musel propočítat statik, který zadal instrukce k realizaci,“ popisuje Michaela nezbytné kroky.
Se zásahem do nosného zdiva ovšem musel samozřejmě souhlasit i majitel domu.
„Jelikož je byt družstevní, družstvo mi muselo stavební úpravu schválit a rovněž tak muselo souhlasit s veřejnoprávní smlouvou, abych získala stavební povolení. Celé vyřizování trvalo přibližně měsíc, ale vše dospělo ke zdárnému konci,“ doplňuje čtenářka.
Výměnu jádra, bourání, zazdívání a celkovou stavební rekonstrukci pak čtenářka svěřila odborné stavební firmě, která se, k velké potěše paní Michaely, postarala i o správnou likvidaci odpadu.
Jakmile byl byt rekonstruován, začala naše čtenářka s jeho zařizováním. Téměř vše je již hotovo, zbývá doladit poslední finesy, na něž už nezbyly finance.
„Je to hlavně konferenční stůl a jídelní židle, které se do stylu bytu nehodí, ale brzy je nahradím. Také v koupelně pod umyvadlo plánuji nechat si na míru udělat skříňku na úložné prostory.”
Napište nám
Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?
Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.