Článek
Jerome řekl Novinkám, že domek navrhl tak, aby jej mohl v případě potřeby využívat dospělý člověk, ale aby udělal stejnou radost i dětem.
Jinými slovy, záleží vždy na konkrétním majiteli, jak se rozhodne minidomek zařídit a čím jej vybaví. Jako další možnosti se nabízejí pracovna, dílna, ateliér nebo třeba jen čítárna.
Stavitel konkrétního domku má k dispozici 11,6 m2 plochy, do níž autor ve vlastním případě umístil studovnu a část ponechal pro relaxaci.
Loft tvoří ručně vyrobená skládací postel z dubového dřeva. Aby se ušetřilo co nejvíce místa, je vstupní otvor osazen na zakázku vyrobenými posuvnými dveřmi.
Minidomeček stojí v New Yorku a je primárně určený jako zašívárna pro mladé. Nepřekvapí tedy, že je vybaven veškerými moderními vymoženostmi - audio-video systémem, připojením k internetu, nechybí interkom a samozřejmě zvonek. Veškeré instalace jsou ukryty ve stěnách, aby nenarušovaly vzhled, a samozřejmě nepřekážely.
Designér při návrhu domku myslel i na možnosti trvale udržitelného života, proto není problém stavbu v případě potřeby vybavit veškerými potřebnými zařízeními pro zisk a využití sluneční či jiné energie a samozřejmě do ní zavést vodu.
Vlastní budova stojí na sérii betonových pilířů, které jsou zapuštěné do země. Na obklady stěn designér využil panely z vláknitého substrátu, zatímco střechu pokryl asfaltovým šindelem. Podlahy jsou laminované a jako izolační materiál posloužila skelná vata.