Článek
V čiré míse mezi jablky jsou ve skleněných zkumavkách s vodou naaranžované rozchodníky (Sedum), máčky (Eryngium) a hortenzie (Hydrangea). Celé kompozici vládnou větvičky s plody šípku (Rosa canina), jen tak položené. Samovolně seschnou a mohou být po ruce k přípravě šípkového čaje, bohatého na vitamin C. V chladnějším pokoji vydrží asi měsíc, pokud se jablka nestanou základem pro štrúdl - dobrou chuť!
Ve skleněné nádobě vynikne kořenový bal vytrvalé traviny Carex, v jehož středu je položeno srdíčko vytvořené ze šípků, které jsou spoutané ozdobným drátkem. Časem šípky seschnou, ale díky drátku si srdce ponechá tvar.


Babí léto - v podstatě mladý podzim - je spjato s dozrávajícím ovocem a s různými plody. V interiéru vynikne korálovka (Nertera granadensis) svými výraznými oranžovými kuličkami. Dárkový košík jsem po stranách vyplnil senem, vložil jsem čtyři kovové nádobky a do nich květináčky s touto dekorativní rostlinou. Nechybějí podzimní plody - hrušky.

Mechové srdce je vytvořeno postupným omotáváním běžným vázacím drátem. Šperkem jsou plody druhu Diplocyclos palmatus (okurkovité) - australské révy. Pozor, je jedovatá, ale v malém množství se používala v Malajsii k čarodějným rituálům. Tato rostlina je velmi dekorativní, ale pěstovat se dá pouze ve skleníku. Floristé ji velmi rádi používají jako doplněk netradiční vazby.

Základem věnečku je slámová podložka, na kterou jsem postupně špendlíky s červenou perličkou připichoval celé květenství čistce vlnatého (Stachys byzantina). Pro uchování pevnosti jsem celý věnec ošetřil sprejem na sušené rostliny.

Svazek šípků lemují plstnaté listy čistce vlnatého a třešinkou na dortu je můj podpis…
