Článek
Villa Lea, postavená před více jak 15 lety, je dvoupodlažním rodinným domem s plochými střechami. Z autorské zprávy ateliéru vyplývá, že koncept domu kombinuje společensky řešené přízemí, přičemž interiér je od zahrady oddělen jen skleněnou stěnou. Betonový rámec stavby pak vymezuje soukroměji laděné patro ložnic a koupelen.
Kontakt s vnějším světem je umožňován atrii, prostory uvnitř rámce. Působivé výhledy do krajiny jsou zprostředkovány otvory v betonové stěně. Komorní atmosféra je tak zachována i při maximálním prosklení ložnic a koupelen.
Materiály podlah atrií jsou voleny v přirozené barevnosti, skla jsou tónována do jemných odstínů. Svislé nosné konstrukce jsou navrženy z pohledového železobetonu. V přízemí jsou z dřevěného bednění se zvýrazněnou strukturou dřeva, v patře ze systémového bednění s viditelnými montážními prvky bednění.
Standardní cement je ve vile nahrazen bílým dánským cementem. Železobetonová konstrukce je pak zateplená zevnitř.
Dominantní prosklené části jsou opatřeny izolačním dvojsklem. Zasklení je bezrámové. Svislé spáry jsou jen zatmeleny silikonovým tmelem. Vnitřní stěny kryje vápeno-štuková omítka. Garáž je nápaditě řešena jako venkovní stání pod převislým patrem na zpevněné ploše u vstupu do objektu.
Hlavním zdrojem tepla je tepelné čerpadlo, dům je řízen inteligentním systémem. O kvalitách stavby svědčí fakt, že v roce 2007 postoupila do finále Design Awards britského časopisu Wallpaper. Ve stejném roce byla stavba také nominována na cenu Miese van der Rohe za Českou republiku. Letos je na tuto prestižní cenu zatím nominováno jedenáct českých staveb.