Článek
Návrh vily vytvořil na konci 19. století architekt Johann Köhler z Aše. Na této vile pro továrníka Fischera v projektu uplatnil motivy místního lidového stavitelství.
Budova je umístěna na západní straně pozemku v dostatečné vzdálenosti od ulice. Objekt nemá jasně určenou hlavní stranu, všechny jsou řešeny obdobným způsobem.
Je to dáno i tím, že hlavní vstup je netradičně umístěn na okoseném nároží. Vchod je zdůrazněn představeným kamenným schodištěm, které vzhledem ke svému tvaru a rozšiřující se spodní části působí dost dynamickým dojmem. Vstupní část je dále zdůrazněna v patře nasazeným balkonem a vysokou střechou.

Stavba má působivě řešenou a hodně členitou střechu.
Výstupky na vile jsou pravidelně rozmístěny na jižní, východní i západní straně vily. V rovině střechy jsou zakončeny trojúhelníkovými štíty s předsazeným dřevěným vyřezávaným rámováním.
Severovýchodnímu nároží vily dominuje věžice, jejíž poslední patro je tvořeno vyřezávaným dřevěným dekorem. Je ukončena vysokou strmou jehlancovou střechou.

Za pozornost stojí dekorativní stropy.
Základní plocha fasád je tvořena cihlovými obklady v pískovém odstínu. Ty jsou doplněny hrázděním, iluzivními trámy v omítce. Na ně navazuje dřevěné iluzivní hrázdění štítů.
Interiér krášlí štukové prvky stěn a stropů, kované zábradlí kamenného schodiště, keramická podlaha s dekorativním motivem a řezbou zdobené interiérové dveře.
Vnitřní dispozice vily byla řešena celkem tradičně. V suterénu byly umístěny sklepy a ostatní obslužné místnosti, v přízemí byly z ústředního komunikačního koridoru přístupny jednotlivé pokoje (kuchyně, jídelna, salon a obývací pokoj), v patře se pak nacházely jednotlivé ložnice, pokoj pro hosty a koupelna, podkroví sloužilo pro obsluhu a jako úložné prostory. V domě byly dvě toalety, které byly přístupné ze schodiště.
