Článek
Jako by tento projekt nebyl dost inovativní sám o sobě, hodlají jeho tvůrci zdůraznit i ekologické aspekty technologie 3D tisku v oblasti architektury. Jednotlivé místnosti budou zasvěceny různým materiálům, které se pro trojrozměrný tisk v současnosti používají.
V sálech věnovaných bioplastům se návštěvníci seznámí například s využitím bramborového škrobu. Jedna z místností vytištěných z recyklovaných materiálů bude vytvořena z rozsekaných plastových lahví.
Tým tvůrců plánuje už letos v létě sestavit a otevřít pro veřejnost první místnost fungující jako recepce. Během podzimu chtějí vztyčit fasádu a dokončit první kusy nábytku.
Společnost pro svůj záměr musela nejprve sestavit speciální 3D tiskárnu, již nazvala KamerMaker. Sice to není žádný drobek, ale i s výškou tří a půl metru se vešla do vyřazeného přepravního kontejneru.
Ačkoli mají DUS Architects dobře našlápnuto k tomu, aby se jejich projekt stal prvním tištěným domem na světě, nejsou podle postřehu redaktorů serveru Inhabitat sami, kdo se o něco podobného snaží. Dalšími souputníky v tomto závodě jsou společnosti Softkill Design z Velké Británie a Universe Architecture z Nizozemska.
Anketa
Co je 3D tisk
Počátky trojrozměrného tisku spadají do druhé poloviny minulého století. V současnosti jeho princip spočívá v nanášení vrstvy roztaveného materiálu (obvykle nějakého druhu plastu) na podkladovou desku. Jehla se pohybuje v horizontálních směrech, tedy ve 2D rozměru. Třetí rozměr tisku dodává vertikální pohyb podkladové desky. Přesnou podobu tištěného předmětu zajišťuje software tiskárny.