Článek
Útlý dům se zelenkavou fasádou, tmavomodrými dveřmi a bílým arkýřovým oknem je široký pouhopouhé dva metry a třináct centimetrů. To je méně než šířka ložnice v českých panelácích, které se u nás stavěly před rokem 1989.
Navzdory své štíhlé linii nabízí 92 čtverečních metrů obytné plochy. Jeho interiér je totiž rozdělen do čtyř podlaží.
V přízemí je hala a kuchyň. První pokoj, toaleta s koupelnou a první terasa jsou na dalším podlaží. Ve druhém patře jsou pak další dva pokoje, dvě tzv. studia společně s další terasou jsou v nejvyšším podlaží.
Kromě faktu, že je dům v Londýně, může potenciálního zájemce o neobvyklou, ovšem také poněkud drahou nemovitost zaujmout, že stavba na svém místě stojí údajně již od roku 1855 a že objekt kdysi sloužil jako prádelna.
„Stará prádelna využívala potok, který tekl kolem ní, a pak se stáčel dolů k Temži. Je to skutečná součást viktoriánské historie Londýna,” řekl serveru Daily Mail realitní obchodník Simon Triglia ze společnosti Dexter Reality.
Posledních 13 let vlastnil dům Carsten Freisberg, který v něm žil se svou rodinou a důkladně jej celý renovoval.
„Od chvíle, co jsme se nastěhovali, jsme v domě provedli spoustu úprav, včetně odstranění některých zdí a dveří, abychom jeho interiér otevřeli. Cílem bylo jej prosvětlit a podpořit pocit většího prostoru,” vysvětluje pro Daily Mail.
Zároveň podtrhuje, že dům je sice nezvykle úzký, přesto však z hlediska užitné plochy nabízí celkem slušně velké místo k životu.
Sám si pak na interiéru cení takových prvků, jako jsou dřevěná schodiště, dřevěné pilíře a trámy, díky nimž podle jeho názoru připomíná vnitřek útlého domu v jistém smyslu loď. Příjemnou atmosféru pak podporuje severojižní orientace budovy.
Napište nám
Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?
Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.