Článek
S charakterem a vnitřní atmosférou domů se můžete seznámit ve vzorovém domě v Dobřejovicích u Prahy. Změna v řešení interiéru, která se projevuje i na vnějším vzhledu domu, názorně dokládá variabilitu systému a možnosti, jak lze typový projekt přizpůsobit individuálním potřebám každého klienta.
Prohlídka vzorového domu začíná v hale, z níž se vchází do společného obytného prostoru a také po schodišti do podkroví.

Charakteristickým znakem domu je barevně odlišený dvoupodlažní arkýř se sedlovou střechou.
Společnou obytnou část tvoří obývací pokoj s francouzskými okny - zde je umístěno sezení a jídelní kout. Kuchyň je oddělena příčkou s volným vstupem bez dveří a má vlastní výstup na zahradu. V přízemí najdeme také prostornou spíž, WC a technickou místnost.

Obývacímu pokoji dominuje trámový strop ze smrkového dřeva.
Podkroví tvoří soukromá ložnicová zóna se třemi pokoji a velkou koupelnou. Všechny místnosti v domě mají dostatek přirozeného denního světla, což přispívá k příjemné atmosféře. K domu lze podle potřeb klienta a možností na pozemku přistavět garáž či garážové stání, umístit vstup z boku a podobně.

Půdorys přízemí: 1) hala 2) technická místnost 3) WC 4) obývací pokoj + jídelna 5) kuchyň 6) spíž
V interiéru dřevostavby vládne přirozená tepelná pohoda, která je dána fyzikálními vlastnostmi použitých materiálů. Stavbu, osazenou na betonové základové desce, tvoří nosná rámová konstrukce z lepeného hranolu a sendvičový obvodový plášť na bázi dřeva s minerální izolační výplní, která chrání vnitřní prostor jak v zimě proti chladu, tak v létě proti přehřívání.

Z kuchyně se dá vyjít přímo na zahradu, což je v rodinném domě velmi praktické.
Zajišťuje také ochranu proti hluku zvenčí a příjemné vnitřní klima s optimální vlhkostí vzduchu, což jsou další důležité aspekty zdravého bydlení.

Halu a společnou obytnou část propojují skleněné dveře.
Koeficient prostupu tepla u obvodového pláště dosahuje hodnoty U = 0,14 W/m²K , náklady na vytápění se tak znatelně snižují oproti standardnímu zděnému domu z pórobetonových tvárnic.
Vnitřní stěny domu jsou pevné a stabilní, na libovolné místo v domě můžete zavěsit i těžké předměty, například kuchyňské skříňky.

Ložnice rodičů má vlastní balkón.
Můžete si vybrat dodávku v různých stupních rozpracovanosti výstavby, od hrubé stavby až po realizaci na klíč. Na rozdíl od většiny dodavatelů dřevostaveb si můžete objednat i provedení betonové základové desky či podsklepení, což ocení časově vytížení klienti. Ti také jistě uvítají další služby - zajištění stavebního pozemku, inženýrských sítí či financování výstavby.

Půdorys podkroví: 1) hala 2, 3) dětský pokoj 4) ložnice rodičů 5) koupelna + WC 6) balkón
Na základě dohody je možné domluvit si návštěvu jakéhokoliv domu, který je ve výstavbě, a podrobně se seznámit s různými fázemi výstavby. Společnost také pravidelně pořádá dny otevřených dveří na vybraných stavbách.
Technické údaje
Dispoziční řešení 4 + 1
Obytná plocha 140 m²
Zastavěná plocha 84,6 m²
Konstrukční řešení dřevostavba na základové betonové desce, rámová konstrukce z lepených hranolů, sendvičový obvodový plášť, celková standardní tloušťka 260 mm, vnitřní stěny ze sendvičových panelů, tl. cca 150 mm, fasáda dokončena omítkou na perlince, interiérová strana a vnitřní příčky dokončeny sádrokartonem s bílým nátěrem, stropní konstrukce: podhled z laťového roštu dokončený sádrokartonem s bílou omítkou, v obývacím pokoji přiznané nosné trámy a palubkový podhled, samonosné schodiště z bukového masivu
Střecha sedlová, vaznicový krov, střešní plášť: sádrokarton, PE fólie, minerální vlna, difuzně otevřená izolační fólie, vzduch. mezera + laťování, krytina Bramac
Výplně otvorů plastová okna vlastní výroby doplněná venkovními roletami, střešní okna Roto, vchodové dveře dřevěný masiv, interiérové dveře MB dýhované s obložkovou zárubní, v obývacím pokoji trojdílné celoskleněné dveře
Vytápění plynový kombi kotel, radiátory
Stavba má parametry nízkoenergetického domu. U obvodové stěny s tloušťkou 260 mm činí součinitel prostupu tepla U = 0,19 W/m²K.
Odhadovaná cena stavby 4 500 000 Kč
Jitka Pálková, www.mujdum.cz