Článek
Melting clock neboli „tekoucí hodiny” jsou inspirované obrazem z roku 1931. Nevšední designový kousek v podobě hodin se stane originálním a dynamickým prvkem v celém interiéru.
Tento typ hodin často vzniká v poměrně divokých barevných variacích, kterých je lepší se vyvarovat, tedy pokud nechcete, aby váš domov působil kýčovitě.

Tekoucí hodiny ve stříbrném provedení zapadnou i do moderních a minimalistických prostor.
Tvorba Salvadora Dalího je pro interiérové designéry dlouhodobě velkou inspirací. Ti dodnes například kopírují jím navrženou pohovku inspirovanou rty herečky Mae Westové.
Do dějin designu se Dalí zapsal i svým proslulým telefonem se sluchátkem ve tvaru humra. Umělec dal svým snům hmatatelnou podobu a ostatní designéři se jeho průlomovou tvorbou inspirují dodnes.

Zlaté provedení trochu koketuje s kýčem.
Tekoucí hodiny jsou surrealistickým prvkem, pro který je typická inspirace sny a fantasiemi. Právě ty se díky Dalímu, který byl jedním z průkopníků surrealistického stylu, mohou odrazit i na podobě našich interiérů.

Tekoucí hodiny vznikají i v barevně uměřenějších baiantách. K těm nejextravagantnějším patří hodiny s motivem mraků.
Pokud chcete efekt tekoucích hodin podtrhnout, zkuste volit i podobně řešený rozpohybovaný nebo tekoucí nábytek, například od amerického designéra Judsona Beaumonta. Interiér tak získá na zajímavosti a pro hosty bude jeho návštěva i zajímavým zážitkem.

Interiér můžete doplnit o další nábytkové kusy s tekoucím motivem.
Podobně fantaskním prvkem do interiéru je i lavice a křeslo, které vypadají, jako by se vznášely na baloncích. I tyto kousky (inspirované filmovým uměleckým dílem) dodají prostoru dynamiku a originální náboj na pomezí snu a reality. [celá zpráva]