Článek
Ne každý botník se hodí do každé předsíně. Je třeba sladit barevnost dřeva, které může mít spoustu odstínů. Klasikou, kterou nic nezkazíte, je botník v bílém provedení.
.: Botník v bílém provedení se hodí téměř do každého bytu.foto: Právo/foto archiv firem Adesso, Dřevotvar, Ikea, Kyzlink
Není od věci pořídit si jeden menší levnější a lehce omyvatelný botník na boty, které jsou zrovna mokré nebo zabahněné. Měl by mít ve spodní části průduchy a být z odolného materiálu. .: Botník pro osm párů obuvi, jeho velkou výhodou je, že je lehce omyvatelný. foto: IKEA
Dekorativnější druhy botníků mohou potěšit oko, a přesto nemusí být o tolik dražší. Ratan je oblíbeným a trendy materiálem a botníky z něj jsou lehce přemístitelné, ovšem musíte počítat s tím, že méně vydrží.
.: Ratanový botník je méně odolný, ale zase levnější.foto: nábytek ValmoVršek botníku můžete upravit, že nikdo nepozná, že jde právě o botník. Postavte na něj třeba vázu s květinami a skvěle tím oživíte předsíň.
.: Botník může sloužit i jako odkladový stoleček.foto: Kadlec-židle
Někdy se vyplatí zkusit se projít po bazarech. Staré botníky bývají vyrobeny z kvalitnějších dřev, a když je necháte zrestaurovat, tak se můžete spolehnout, že vám budou sloužit pěknou řádku let. Vaši hosté jisté ocení originalitu.
.: V bazarech koupíte skvělé kousky, občas sice potřebují zrestaurovat, ale je to investice, která se vyplatí. foto: s-bazar
Než půjdete botník vybírat, spočítejte si, kolik máte doma nízkých a kolik vysokých bot, změřte si přesně prostor, který máte pro botník k dispozici a věnujte pozornost vnitřku botníku. Měl by být omyvatelný a mít otvory pro dobré odvětrání.