Článek
Soutěže Olověný Dušan se automaticky účastní každý student školy, který v daném semestru odevzdá a vystaví ateliérový projekt. Do soutěže se počítají i týmové projekty.
Soutěž probíhá ve dvou oborech a kategoriích. Cena je udělována v odvětvích Architektura a urbanismus a Design. Hodnoceny jsou projekty jednotlivců a nejlepší ateliéry jako celek. Vítězové získávají olověnou sošku, tzv. "Olověného Dušana".
Soutěžní prezentace představuje celou plejádu studentských prací, studií, návrhů, projektů, trojrozměrných modelů aj. Cílem je podle organizátorů veřejnosti představit ty nejlepší školní práce ještě studující generace architektů a designérů, které vynikají nápadem, designem, progresivitou, kvalitou i úrovní zpracování.
Každá kategorie má svou vlastní porotu složenou z osobností, které v daném roce nepůsobí na škole. Architekturu hodnotí pětičlenná porota a design tříčlenná.
V kategorii Architektura a urbanismus bodovala Tereza Kupková s projektem Dekompresní hranice. Kupková vyšla z jasné propustné hranice oddělující historické jádro města Chebu a jeho moderní část.
Vítězem této kategorie se stal ateliér Borise a Vítězslava Dandy. Právě v něm se řešily veřejné prostory města Chebu.
Nejlepší průmyslový design podle poroty navrhl Adam Řehák. Ten vyšel z inspirativních pohybů smyčců orchestru a navrhl je snímat pro svou video projekci.
Animace se bude promítat u příležitosti zahájení Pražského jara 2015. Projektor bude umístěn v prostorách Vysoké školy uměleckoprůmyslové, která se nachází naproti Rudolfinu. Jeho projekt proto nese název Pražské jaro.
Vítězným ateliérem kategorie Design je ateliér Jan Jaroš - Daniel Gonzalez, ve kterém studenti navrhovali různé vařiče. Tento ateliér se snaží o navázání praktické spolupráce s tuzemským průmyslem, což je pro studenty bezpochyby přínosné.
Pořadatelem soutěže je Spolek posluchačů architektury při Fakultě architektury ČVUT.